• Головна
  • Що пропонували тернополянам за кордоном? (фото)
17:00, 7 грудня 2012 р.

Що пропонували тернополянам за кордоном? (фото)

Тернополянам за кордоном пропонують їжу, помешканння і… героїн. А також незвичні спиртні напої, гашиш, делікатеси з комах та екстримальний відпочинок. Про свої незвичні мандри за кордоном охоче поділились тернопільські любителі екстриму і подорожей.

Відрізняється тільки їхня “тяга” до мандрівок тим, що маршрути вони розробляють для себе без допомоги агенцій, добираються в точку призначення автостопом, на велосипедах, і незважаючи на всі незручності і ризик хочуть повторювати це знову і знову.

П’ятого грудня в приміщенні тернопільського ПЛАСТу витала атмосфера активної житттєвої енергії, жаги до пригод та захопленння мандрівниками. Тернополяни розповідали про свої пригоди за кордоном на вечорі під назвою “Пройди-Світ”. Приголомшливі фотографії з найвищих точок Німеччини і Австрії, вражаюча краса дикої природи Афганістану, чаруюча тайга в Саянах та Іспанія манили глядачів, і закликали кинути все та їхати переконуватись в правидивості побаченого.

— Під час наших походів в гори у Німеччині ми не обирали класичні маршрути, намаглись відшуктаи щось складніше й цікавіше. Коли піднялись на найвищу точку – Цугшпітце,то виявили, що там є прекрасний ресторан і дуже багато туристів. Взагалі добратись до цього місця може кожен бажаючий: хтось в такий спосіб як ми, а хтось на спеціальному поїзді, — згадує мандрівник Ігор.

Разом зі своєю командою він підкорював вершини, спочатку Німеччини, а потім Австрії. Розповідає, як німці “позичали” у них деякі елементи спорядження навіть не питаючи дозволу, але потім дуже дякували. І хоча туристична інфраструктура там набагато краще розвинена, і можливостей більше, але за Україною дуже скучали. Після подолання вершин, планували підкорювати інші, але бажання побачити рідних і побути вдома змусило покинути чужі краї швидше. Хлопець зауважує, що в нас займатись таким туризмом дешевше, але немає можливості і підготовки, там гори “оснащені” різним приладдям для комфортного пересуванння, але все це обходиться недешево. Особливо цінною знахідкою під час подорожі був будииночок з безкоштовним проживанням. У нас в Карпатах, такі можна зустріти доволі часто, підкреслює Ігор, а там це дуже велика рідкість.

Мандрівник Андрій розповідав не про розкішні гори, комфорт і хороше європейське житття, а про бідність, наркотики і безкраї степи Афганістану. Юнак півтора місяця мандрував країнами Східної Азії, добираючись до кінцевої мети. Потрапив в Афганістан автостопом, його підвозили не лише водії автомобілів, але й далекобійники і навіть байкери. Загалом він доїхав туди і назад, за допомогою 129-ти(!) водіїв. Дуже часто йому доводилось ночувати самому в полі, згадує як міг по три дні не бачити людей, а потім лише далеко на крутих скелях бачив місцевих мешканців на ослах.

— Люди там на вигляд дуже суворі, але насправді дуже щирі і відкриті. Радо пускали на нічліг, турбувались чи комфортно. Завжди пропонували поїсти, випити і спробувати наркотики. Героїн і гашиш у них там дуже популярний, це так, як в нас на вулиці палять прості цигарки, там вживають наркотики. Ще там треба дуже важко працювати фізично,  але люди до цього звикли, і навіть на фото видно, що оптимізм їх ніколи не покидає, — згадує Андрій.

Афганістан — країна з багатою природою і бідними людьми, зі строгими традиціями і початком морального занепаду в невеликих населених пунктах. Андрій щасливий з того, що потрапив додому, без пригод і має можливість жити у відносно спокійній і стабільній державі. Каже, що поки не побуваєш там, де тобі гірше — не навчишся по-справжньому цінувати своє.

Усі глядачі були вражені почутими історіями, і підкорені красою природи на фотографіях, чимало хлопців і дівчат виголошували вголос думки, що теж дуже захотіли відвідати якусь країну. Мандрівники їх тільки в цьому підтримують і радять не “кидатись у воду з головою” зразу обирючи екстримальний туризм, а починати від найлегшого і тоді все неодмінно буде гаразд, а подорожі приноситимуть тільки позитивні емоції.

Що пропонували тернополянам за кордоном? (фото), фото-1

 IMG_2087

 IMG_2097

 IMG_2107

 IMG_2113

 IMG_2118

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...