Більше півсотні молодих хлопців билися в тернопільській школі

Більше півсотні молодих і досвідчених бійців взяли участь у чемпіонаті Тернополя з вільного бою. Для кожного із них фрі-файт став невід'ємною частиною життя. Український варіант змішаних єдиноборств у місті та області має неабияку популярність.

Відразу 65 тернополян, які тренуються у спортивному клубі "Характерник", стали учасниками турніру з фрі-файту.

Традиційний чемпіонат Тернополя проходив у спортзалі школи №16 у суботу, 8 грудня.

- Змагання відбуваються серед новачків, які тільки почали тренуватися і протягом навчального року вийшли на певний спортивний рівень, - пояснює керівник Тернопільського обласного осередку всеукраїнської федерації фрі-файту Валерій Чоботарь. - Також тут змагаються досвідчені бійці, які виступають у змаганнях різного рівня.

Кількість охочих займатися фрі-файтом у Тернополі порівняно з минулим роком зросла вдвічі. Нині у секціях офіційно займаються 300 чоловік. І число спортсменів буде лише зростати, вважають тренери.

- Незабаром ми відкриємо новий зал у школі №16. Там буде все необхідне для тренувань і занять фрі-файтом, - додає пан Чоботарь. - Охочих займатися цим видом спорту є багато як на Тернопіллі, так і в Україні загалом.

Хоче досягнути результатів

Наймолодші учасники міських змагань з фрі-файту - 10-річні спортсмени. Найстаршому вже виповнилося 30. Учень школи №11 Микола Будняшевський таким єдиноборством займається лише рік. Хлопець уже встиг посісти призове місце на чемпіонаті України.

- Раніше відвідував секцію кікбоксингу, але там мені не сподобалося, - каже 15-річний боєць. - Хотілося не лише завдавати ударів ногами чи руками, а й боротися зі своїм суперником. Саме тому обрав фрі-файт. Тут можна битися як у стійці, так і у партері.

Три тижні тому юнак брав участь у чемпіонаті України. Там посів третє місце.

- Частково завадила травма спини, яку я отримав в іншому поєдинку, - додає він.

У чемпіонаті Тернополя Микола Будняшевський отримав перемогу у ваговій категорії 63 кг.

- Сьогодні я провів один бій. Виграв больовим на руку, - пояснює хлопець. – Буду і далі займатися цим видом спорту. Наполегливо тренуватимуся та докладатиму всіх зусиль, аби досягнути високих результатів.

Заборонених прийомів - більше

Цього року троє тернополян брали участь у чемпіонаті світу з фрі-файту. Двоє з них отримали звання майстрів спорту міжнародного класу. Низка наших земляків змагалася у чемпіонаті та кубку України. Там вони також займали призові місця.

- Дослівно фрі-файт означає – "вільний бій", - пояснює Валерій Чоботарь. - Адже такий двобій дозволяє людині використовувати весь технічний арсенал прийомів. Обмежень немає. Можна завдавати ударів руками, ногами, колінами, а також використовувати кидки, утримання, тобто прийоми, які призводять до того, що суперник здається. Застосовують наші бійці больові й удушливі прийоми.

Отримати перемогу у фрі-файті можна кількома способами. Є судді, які протягом бою оцінюють дії бійця і врешті виносять своє рішення. "Чистою" перемогу вважають тоді, коли суперник здався або отримав певну кількість нокдаунів чи нокаут.

- Звісно, у фрі-файті є заборонені удари та прийоми. Їх, можливо, і більше як дозволених, - додає пан Чоботарь. - Не можна бити по суглобах, хребту, потилиці, а також проводити прийоми, які свідомо травмують противника. У нас перш за все спортивні змагання.

Переможців і призерів чемпіонату міста нагороджували медалями та грамотами. Окрему нагороду отримав тернополянин Володимир Ізанський. Його - за результатами всіх спортивних досягнень - удостоїли номінації "Кращий спортсмен-2012".

- Найкращого визначали колегіальним рішенням суддів, - пояснює Валерій Чоботарь. - Ми проаналізували виступи цього бійця протягом усього року, врахували всі його досягнення.

До речі, Володимира Афтиляка, який провів поєдинок за правилами дивізіону "еліта" нагородили призом у номінації "За Волю до перемоги".

Росте гідна зміна

За перипетіями турніру стежив дворазовий чемпіон світу з фрі-файту, майстер спорту міжнародного класу Ігор Слюсарчук. Його спеціально запросили на змагання.

- Мені дуже приємно бути у Тернополі на такому святі фрі-файту, бачити як молоді хлопці ростуть і вдосконалюють майстерність, - каже Ігор Слюсарчук. - Із кожним турніром наші юнаки виступають усе краще і краще. Навіть малі діти у партері вже виробляють таке, що і я не зміг би повторити.

Змішані єдиноборства в Україні, за словами чемпіона, лише набирають обертів. Згодом саме юні бійці представлятимуть нашу державу і Тернопіль зокрема на міжнародних турнірах. Останніми змаганнями тернополянина після перемоги на чемпіонаті світу був телевізійний проект під назвою "Колізей".

- У такому турнірі бійці різних стилів визначають найсильнішого з-поміж себе, - каже Ігор Слюсарчук. - Разом зі мною змагалися ще сім спортсменів з України, Росії та Білорусі. Виграти турнір не вдалося. Я отримав третє місце. Ще є над чим працювати, адже цей спорт – багатогранний. Потрібно постійно шукати ідеальну тактику ведення бою.

Ігор Слюсарчук вважає, що у фрі-файті найбільшу роль грає не сила чи вправність, а... психологія.

- Боєць може бути дуже сильним, підготовленим, але якщо він психологічно не налаштується на бій, то програє, - каже спортсмен. - Лише тоді коли є налаштування на перемогу, ти відкриваєшся на рингу. Фрі-файт, на мою думку, це не лише "побилися і забули", це - спосіб життя, який навчає спортсмена.

Тернопіль прийматиме Кубок України

- Планів на наступний рік у нас дуже багато, - каже керівник обласного осередку всеукраїнської федерації фрі-файту Валерій Чоботарь. - У лютому Тернопіль прийматиме найважливіші Всеукраїнські змагання року – Кубок України з фрі-файту.

Уже впродовж кількох років наші земляки входять у трійку найсильніших команд України, тому чесно вибороли право приймати ці змагання тут. У наше місто, за словами пана Чоботаря, приїдуть найсильніші команди, в яких немає спортсменів нижче рівня майстра спорту.

- Протягом січня-лютого ми також братимемо участь у Всеукраїнському чемпіонаті дивізіону "еліта" у Карпатах, - додає він. - Відбудуться чотири відбіркові етапи, де виступатимуть тернопільські бійці. Маємо плани й амбіції потрапити на чемпіонат світу з фрі-файту.

ДОВІДКА

Переможці та призери чемпіонату Тернополя з фрі-файту:

- бійці 10-12 років, вагова категорія 28 кг: 1. Сергій Угрин, 2. Сергій Шумський, 3. Дем'ян Голуб;

- бійці 10-12 років, 42 кг: 1. Володимир Стечишин, 2. Віктор Лемішка, 3. Віталій Лемішка;

- бійці 10-12 років, 47 кг: 1. Ілля Самагала, 2. Артем Чечіль;

- бійці 10-12 років, 52 кг: 1. Артем Кулешов, 2. Олександр Джерадж, 3. Юрій Буцік, 3. Дмитро Зубенко;

- бійці 13-15 років, 52 кг: 1. Юрій Стецишин, 2. Ілля Шаварин, 3. Назар Голота;

- бійці 13-15 років, 57 кг: 1. Роман Гевко, 2. Максим Горішній, 3. Руслан Тернопільський;

- бійці 13-15 років, 63 кг: 1. Микола Будняшевський, 2. Віталій Боровицький, 3. Олександр Бруч;

- бійці 13-15 років, понад 63 кг: 1. Олександр Кулина;

- бійці 16-18 років, 63 кг: 1. Орест Петровський, 2. Віталій Коцур, 3. Петро Качор, 3. Віталій Гулька;

- бійці 16-18 років, 69 кг: 1. Олег Марків, 2. Тарас Цибульський, 3. Назар Перхайло, 3. Михайло Влох;

- бійці 16-18 років, 74 кг: 1. Роман Василишин, 2. Василь Качор, 3. Іван Лівінський, 3. Віктор Скляр;

- бійці 19-20 років, 57 кг: 1. Володимир Ящук, 2. Назар Стацюк, 3. Олег Павлусь;

- бійці 19-20 років, 69 кг: 1. Юрій Стацишин, 2. Сергій Чеснович, 3. Олег Демчишин, 3. Степан Тарас;

- бійці 19-20 років, понад 79 кг: 1. Володимир Стасюк, 2. Олександр Кальчук, 3. Михайло Гереля;

- бійці 19-20 років, понад 89 кг: 1. Степан Стець, 2. Віталій Турчманович;

- бійці старші 21 року, 69 кг: 1. Антон Тисменецький, 2. Роман Чудик;

- бійці старші 21 року, 74 кг: 1. Олександр Алєксєєв, 2. Богдан Демчук. 3. Петро Лаюс;

- бійці дивізіону "Еліта", 69 кг: 1. Станіслав Демко, 2. Дмитро Марчак;

- бійці дивізіону "Еліта", 74 кг: 1. Назар Процаюк, Максим Маркуш, 2. Володимир Афтиляк.

20 хвилин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
До Збаразьких правоохоронців із заявою про крадіжку звернулася 64-річнажителька району. Жінка повідомила, що у неї поцупили гаманець із грошима, а найприкріше, що крадіжка, ймовірно, сталася допоки вона гостювала у родички. Підозри потерпілої справдилися. Правоохоронці встановили, що гаманець із сумочки поцупив її племінник, скориставшись нагодою, коли жінки вийшли з кімнати. Чоловік, у якого, до речі, вже були неприємності із законом, одразу пішов з хати...
Суспільство
Держaвне aгентствo Укрaїни з питaнь кiнo пiдписaлo кoнтрaкт з кoмпaнiєю “Єврoмедia Фiльм 2″ прo нaдaння кiнoпрoекту “Джурa-Кoрoлевич” держaвнoї фiнaнсoвoї пiдтримки. Рoзмiр фiнaнсувaння склaде 28 399 473 гривень, щo стaнoвить зaгaльну вaртiсть вирoбництвa фiльму. Кінопроект фільму «Джура-Королевич» став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно. Режисером картини є Антон Гойда, автором ідеї – Сергій Гаврилюк, автором сценарію – Сергій Ухаче...
Суспільство
Кохання – це цілий пакунок неймовірних емоцій та почуттів. Інколи «метелики у животі» надають нам крила та здатність літати, мріяти й творити добро. Кохаючи когось, ми ділимось з ним найтеплішим «вином» безумовної любові.  Поділіться із цілим світом щасливими миттєвостями Вашого кохання. Запрошуємо взяти участь у найромантичнішому фотоконкурсі від сайту Файного міста 0352.ua – «Закохані серця». Запаліть своїм щастям людей довкола Вас! Для того, щоб взяти у...
Суспільство
Очевидцем роботи контролерів у маршрутці №19 вранці 24 січня став журналіст. Пасажир, якого оштрафували, навіть не знав, що є такий контроль. В КП "Тернопільелектротранс" кажуть, що працюють контролери щоденно і за місяць оштрафували близько 100 пасажирів, пише 20 хвилин.  Нагадаємо, рішення про те, щоб контролери могли на місці накладати штрафи за безквитковий проїзд від імені виконавчого комітету, прийняли 20 грудня. - Контролери зайшли на зупинці на Кар...
Суспільство
У червні 2018 року в Кременецькій РКЛ  було створено відділення інтервенційної кардіології реперфузійної терапії та рентгенендоваскулярної хірургії. Наприкінці року, відділення отримало новітнє обладнання, завдяки якому допомога пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями стала ефективнішою. Саме так в районі борються зі смертністю від серцево-судинних захворювань, – повідомляє КременецьCity. Також облаштували ангіографічну операційну. Тут знаходиться си...
Пригоди
У селі Чистилів Тернопільського району, біля рекламного щита "АРС-кераміка" знайшли пакет із предметами, схожими на сучасні боєприпаси. Як повідомляє "Терноград", після проведеного обстеження даного пакету співробітниками поліції виявлено п’ять предметів, схожих на сучасні ручні гранати та запали до них, три предмети, схожі на тротилові шашки вагою 200 г кожна та предмети в кількості 60 шт., калібру 5,45 мм, схожі на стрілецькі набої. Походження даних пред...
Суспільство
Протягом свят ошатні ялинки в помешканнях тішать око, втім,  рано чи пізно їх слід прибрати. Якщо ж новорічна красуня – жива, то потрібно її ще й правильно утилізувати. Як це роблять в Тернополі, а також – в різних містах нашої держави та країнах світу, дізнаєтесь із сюжету Інтб.
Суспільство
Цими днями на Театральному майдані Тернополя працівники комунального підприємства «Тернопільміськсвітло» здійснюють демонтаж головної ялинки міста та святкової ілюмінації. Натомість «Файне зимове містечко» та новорічна фотозона «2019» функціонуватимуть до кінця січня. Нагадаємо,  цього року у Тернополі була встановлена штучна ялинка, висотою 18,5 м, прикрашена 3D-Ілюмінацією з різноманітними світловими функціями. Також для новорічної красуні цього року бул...
Суспільство
Її розробила громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”. В ігровій формі охочі зіграти дізнаватимуться цікаву інформацію про Тернопіль та прилеглі населені пунки, які приєднались до нашого міста. “Тернопільська громада” – це настільна гра, на кшталт “Монополії”. Вона дасть можливість людям більше дізнатись про Тернопіль та села, які увішли до міської ОТГ. Зокрема, міститиме інформацію та запитання про електронні сервіси, історію мі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!