Більше півсотні молодих хлопців билися в тернопільській школі

Більше півсотні молодих і досвідчених бійців взяли участь у чемпіонаті Тернополя з вільного бою. Для кожного із них фрі-файт став невід'ємною частиною життя. Український варіант змішаних єдиноборств у місті та області має неабияку популярність.

Відразу 65 тернополян, які тренуються у спортивному клубі "Характерник", стали учасниками турніру з фрі-файту.

Традиційний чемпіонат Тернополя проходив у спортзалі школи №16 у суботу, 8 грудня.

- Змагання відбуваються серед новачків, які тільки почали тренуватися і протягом навчального року вийшли на певний спортивний рівень, - пояснює керівник Тернопільського обласного осередку всеукраїнської федерації фрі-файту Валерій Чоботарь. - Також тут змагаються досвідчені бійці, які виступають у змаганнях різного рівня.

Кількість охочих займатися фрі-файтом у Тернополі порівняно з минулим роком зросла вдвічі. Нині у секціях офіційно займаються 300 чоловік. І число спортсменів буде лише зростати, вважають тренери.

- Незабаром ми відкриємо новий зал у школі №16. Там буде все необхідне для тренувань і занять фрі-файтом, - додає пан Чоботарь. - Охочих займатися цим видом спорту є багато як на Тернопіллі, так і в Україні загалом.

Хоче досягнути результатів

Наймолодші учасники міських змагань з фрі-файту - 10-річні спортсмени. Найстаршому вже виповнилося 30. Учень школи №11 Микола Будняшевський таким єдиноборством займається лише рік. Хлопець уже встиг посісти призове місце на чемпіонаті України.

- Раніше відвідував секцію кікбоксингу, але там мені не сподобалося, - каже 15-річний боєць. - Хотілося не лише завдавати ударів ногами чи руками, а й боротися зі своїм суперником. Саме тому обрав фрі-файт. Тут можна битися як у стійці, так і у партері.

Три тижні тому юнак брав участь у чемпіонаті України. Там посів третє місце.

- Частково завадила травма спини, яку я отримав в іншому поєдинку, - додає він.

У чемпіонаті Тернополя Микола Будняшевський отримав перемогу у ваговій категорії 63 кг.

- Сьогодні я провів один бій. Виграв больовим на руку, - пояснює хлопець. – Буду і далі займатися цим видом спорту. Наполегливо тренуватимуся та докладатиму всіх зусиль, аби досягнути високих результатів.

Заборонених прийомів - більше

Цього року троє тернополян брали участь у чемпіонаті світу з фрі-файту. Двоє з них отримали звання майстрів спорту міжнародного класу. Низка наших земляків змагалася у чемпіонаті та кубку України. Там вони також займали призові місця.

- Дослівно фрі-файт означає – "вільний бій", - пояснює Валерій Чоботарь. - Адже такий двобій дозволяє людині використовувати весь технічний арсенал прийомів. Обмежень немає. Можна завдавати ударів руками, ногами, колінами, а також використовувати кидки, утримання, тобто прийоми, які призводять до того, що суперник здається. Застосовують наші бійці больові й удушливі прийоми.

Отримати перемогу у фрі-файті можна кількома способами. Є судді, які протягом бою оцінюють дії бійця і врешті виносять своє рішення. "Чистою" перемогу вважають тоді, коли суперник здався або отримав певну кількість нокдаунів чи нокаут.

- Звісно, у фрі-файті є заборонені удари та прийоми. Їх, можливо, і більше як дозволених, - додає пан Чоботарь. - Не можна бити по суглобах, хребту, потилиці, а також проводити прийоми, які свідомо травмують противника. У нас перш за все спортивні змагання.

Переможців і призерів чемпіонату міста нагороджували медалями та грамотами. Окрему нагороду отримав тернополянин Володимир Ізанський. Його - за результатами всіх спортивних досягнень - удостоїли номінації "Кращий спортсмен-2012".

- Найкращого визначали колегіальним рішенням суддів, - пояснює Валерій Чоботарь. - Ми проаналізували виступи цього бійця протягом усього року, врахували всі його досягнення.

До речі, Володимира Афтиляка, який провів поєдинок за правилами дивізіону "еліта" нагородили призом у номінації "За Волю до перемоги".

Росте гідна зміна

За перипетіями турніру стежив дворазовий чемпіон світу з фрі-файту, майстер спорту міжнародного класу Ігор Слюсарчук. Його спеціально запросили на змагання.

- Мені дуже приємно бути у Тернополі на такому святі фрі-файту, бачити як молоді хлопці ростуть і вдосконалюють майстерність, - каже Ігор Слюсарчук. - Із кожним турніром наші юнаки виступають усе краще і краще. Навіть малі діти у партері вже виробляють таке, що і я не зміг би повторити.

Змішані єдиноборства в Україні, за словами чемпіона, лише набирають обертів. Згодом саме юні бійці представлятимуть нашу державу і Тернопіль зокрема на міжнародних турнірах. Останніми змаганнями тернополянина після перемоги на чемпіонаті світу був телевізійний проект під назвою "Колізей".

- У такому турнірі бійці різних стилів визначають найсильнішого з-поміж себе, - каже Ігор Слюсарчук. - Разом зі мною змагалися ще сім спортсменів з України, Росії та Білорусі. Виграти турнір не вдалося. Я отримав третє місце. Ще є над чим працювати, адже цей спорт – багатогранний. Потрібно постійно шукати ідеальну тактику ведення бою.

Ігор Слюсарчук вважає, що у фрі-файті найбільшу роль грає не сила чи вправність, а... психологія.

- Боєць може бути дуже сильним, підготовленим, але якщо він психологічно не налаштується на бій, то програє, - каже спортсмен. - Лише тоді коли є налаштування на перемогу, ти відкриваєшся на рингу. Фрі-файт, на мою думку, це не лише "побилися і забули", це - спосіб життя, який навчає спортсмена.

Тернопіль прийматиме Кубок України

- Планів на наступний рік у нас дуже багато, - каже керівник обласного осередку всеукраїнської федерації фрі-файту Валерій Чоботарь. - У лютому Тернопіль прийматиме найважливіші Всеукраїнські змагання року – Кубок України з фрі-файту.

Уже впродовж кількох років наші земляки входять у трійку найсильніших команд України, тому чесно вибороли право приймати ці змагання тут. У наше місто, за словами пана Чоботаря, приїдуть найсильніші команди, в яких немає спортсменів нижче рівня майстра спорту.

- Протягом січня-лютого ми також братимемо участь у Всеукраїнському чемпіонаті дивізіону "еліта" у Карпатах, - додає він. - Відбудуться чотири відбіркові етапи, де виступатимуть тернопільські бійці. Маємо плани й амбіції потрапити на чемпіонат світу з фрі-файту.

ДОВІДКА

Переможці та призери чемпіонату Тернополя з фрі-файту:

- бійці 10-12 років, вагова категорія 28 кг: 1. Сергій Угрин, 2. Сергій Шумський, 3. Дем'ян Голуб;

- бійці 10-12 років, 42 кг: 1. Володимир Стечишин, 2. Віктор Лемішка, 3. Віталій Лемішка;

- бійці 10-12 років, 47 кг: 1. Ілля Самагала, 2. Артем Чечіль;

- бійці 10-12 років, 52 кг: 1. Артем Кулешов, 2. Олександр Джерадж, 3. Юрій Буцік, 3. Дмитро Зубенко;

- бійці 13-15 років, 52 кг: 1. Юрій Стецишин, 2. Ілля Шаварин, 3. Назар Голота;

- бійці 13-15 років, 57 кг: 1. Роман Гевко, 2. Максим Горішній, 3. Руслан Тернопільський;

- бійці 13-15 років, 63 кг: 1. Микола Будняшевський, 2. Віталій Боровицький, 3. Олександр Бруч;

- бійці 13-15 років, понад 63 кг: 1. Олександр Кулина;

- бійці 16-18 років, 63 кг: 1. Орест Петровський, 2. Віталій Коцур, 3. Петро Качор, 3. Віталій Гулька;

- бійці 16-18 років, 69 кг: 1. Олег Марків, 2. Тарас Цибульський, 3. Назар Перхайло, 3. Михайло Влох;

- бійці 16-18 років, 74 кг: 1. Роман Василишин, 2. Василь Качор, 3. Іван Лівінський, 3. Віктор Скляр;

- бійці 19-20 років, 57 кг: 1. Володимир Ящук, 2. Назар Стацюк, 3. Олег Павлусь;

- бійці 19-20 років, 69 кг: 1. Юрій Стацишин, 2. Сергій Чеснович, 3. Олег Демчишин, 3. Степан Тарас;

- бійці 19-20 років, понад 79 кг: 1. Володимир Стасюк, 2. Олександр Кальчук, 3. Михайло Гереля;

- бійці 19-20 років, понад 89 кг: 1. Степан Стець, 2. Віталій Турчманович;

- бійці старші 21 року, 69 кг: 1. Антон Тисменецький, 2. Роман Чудик;

- бійці старші 21 року, 74 кг: 1. Олександр Алєксєєв, 2. Богдан Демчук. 3. Петро Лаюс;

- бійці дивізіону "Еліта", 69 кг: 1. Станіслав Демко, 2. Дмитро Марчак;

- бійці дивізіону "Еліта", 74 кг: 1. Назар Процаюк, Максим Маркуш, 2. Володимир Афтиляк.

20 хвилин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
В Україні помітили незвичайне природне явище – Херсонською областю пронеслися відразу два торнадо. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив метеоролог Ігор Кибальчич. За його словами, один смерч був значного розміру, а другий – трохи меншим. Спостерігати торнадо можна було 3 червня в селі Хорли, пише Сьогодні. "Після детального аналізу інших відеозаписів даного випадку, виявилося, що це все ж смерч мезоциклонного походження (торнадо). Про це зокрема,...
Суспільство
В селі Нижнє Кривче на Борщівщині знайшлася людина, котрій піднялася рука зробити таку кривду на кладовищі, де похоронені два рідні брати Хома Любомир та Сергій. Вандали замалювали очі на портретах, вибитих на надгробках. Про випадок у мережі Фейсбук повідомила Галина Хома.“Як можна так поглумилися над пам’ятю молодих людей, які нікому нічим не завинили??? З якою метою, для чого?!”,- йдеться у дописі.Жінка та односельчани обурені вчинком вандалів, які вчин...
Суспільство
Фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області та ДП «Тернопільський експертно-технічний центр Держпраці» перевірили у суб`єктів господарської діяльності та фізичних осіб, які є власниками атракціонної техніки у Тернополі, готовність обладнання до безпечної експлуатації у весняно-літній період. Перед початком роботи атракціонних комплексів, першочергово перевіряють, чи справне обладнання та навчений персонал щодо попередження нещасних випадків. Зокр...
Кримінал
У Кременчуці Полтавської області колишній чоловік підпалив продавчиню магазину побутової техніки «Фея» та зачинився з нею в магазині. Як повідомив УНІАН начальник поліції Полтавської області Іван Вигівський, жінка отримала травми, не сумісні з життям. «За попередньою версією слідства, 4 червня, близько 16-ї години,  колишній чоловік жертви прийшов до магазину декоративної косметики та побутової хімії, де вона працювала продавчинею, зачинився із середини, ...
Суспільство
Виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій розповіла, як забезпечуватимуть заходи безпеки під час складання випускниками ЗНО. «Є підготовлені рекомендації державного санітарного лікаря щодо створення безпечних умов у закладах освіти. Наступного тижня відбудеться доставка засобів індивідуального захисту, антисептиків і дезінфекторів до обласних департаментів освіти», — сказала Мандзій. Загалом існує понад 1700 пунктів тестування. Всі во...
Суспільство
З 4 червня вхід відвідувачів у Центр обслуговування платників, що діє при Тернопільській Державній податковій інспекції, знову тимчасово обмежили. До таких мір вдалися через зростання у Тернополі лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. "Такий вимушений захід застосували також з метою профілактики, запобігання, протидії її поширення та мінімізації інфікування працівників Центру обслуговування платників", –кажуть в податков...
Кримінал
У Рівному 14-річний підліток зняв і розповсюдив відео, де ґвалтує свою 12-річну подругу у під'їзді багатоповерхівки. Ролик побачила не тільки вся школа, а й рідні дівчинки: кривдникові обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, повідомляють Факти. За словами учнів школи, хлопець знімав відео для того, щоб довести, що він дійсно зустрічається із семикласницею. "Він це відео скидав всім. Хвалився, говорив, що дуже крутий. У нас це відео бачили всі...
Пригоди
60-річна жителька Одещини майже п'ять місяців жила із тілом матері в хаті. Її смерть пенсіонерка приховувала навіть від найближчих родичів.Одеситці оголосили про підозру у шахрайстві, бо увесь цей час вона продовжувала отримувати материну пенсію. А згодом правоохоронці розпочали провадження ще й за наругу над тілом, яке донька посипала сіллю, йдеться в сюжеті ТСН. Про те, що в сусідній кімнаті нежива теща, не знав навіть чоловік пенсіонерки: він прикутий д...
Суспільство
В управління муніципальної інспекції надійшло звернення мешканців будинку на вулиці 15 Квітня щодо неналежного стану територій, які надані у користування су’бєктам господарювання або належать їм на правах оренди, а також громадянам та юридичним особам, за якими закріплені території. Реагуючи на звернення, працівниками муніципальної інспекції спільно з працівниками управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради проведено...