• Головна
  • Більше півсотні молодих хлопців билися в тернопільській школі
15:30, 11 грудня 2012 р.

Більше півсотні молодих хлопців билися в тернопільській школі

Більше півсотні молодих і досвідчених бійців взяли участь у чемпіонаті Тернополя з вільного бою. Для кожного із них фрі-файт став невід'ємною частиною життя. Український варіант змішаних єдиноборств у місті та області має неабияку популярність.

Відразу 65 тернополян, які тренуються у спортивному клубі "Характерник", стали учасниками турніру з фрі-файту.

Традиційний чемпіонат Тернополя проходив у спортзалі школи №16 у суботу, 8 грудня.

- Змагання відбуваються серед новачків, які тільки почали тренуватися і протягом навчального року вийшли на певний спортивний рівень, - пояснює керівник Тернопільського обласного осередку всеукраїнської федерації фрі-файту Валерій Чоботарь. - Також тут змагаються досвідчені бійці, які виступають у змаганнях різного рівня.

Кількість охочих займатися фрі-файтом у Тернополі порівняно з минулим роком зросла вдвічі. Нині у секціях офіційно займаються 300 чоловік. І число спортсменів буде лише зростати, вважають тренери.

- Незабаром ми відкриємо новий зал у школі №16. Там буде все необхідне для тренувань і занять фрі-файтом, - додає пан Чоботарь. - Охочих займатися цим видом спорту є багато як на Тернопіллі, так і в Україні загалом.

Хоче досягнути результатів

Наймолодші учасники міських змагань з фрі-файту - 10-річні спортсмени. Найстаршому вже виповнилося 30. Учень школи №11 Микола Будняшевський таким єдиноборством займається лише рік. Хлопець уже встиг посісти призове місце на чемпіонаті України.

- Раніше відвідував секцію кікбоксингу, але там мені не сподобалося, - каже 15-річний боєць. - Хотілося не лише завдавати ударів ногами чи руками, а й боротися зі своїм суперником. Саме тому обрав фрі-файт. Тут можна битися як у стійці, так і у партері.

Три тижні тому юнак брав участь у чемпіонаті України. Там посів третє місце.

- Частково завадила травма спини, яку я отримав в іншому поєдинку, - додає він.

У чемпіонаті Тернополя Микола Будняшевський отримав перемогу у ваговій категорії 63 кг.

- Сьогодні я провів один бій. Виграв больовим на руку, - пояснює хлопець. – Буду і далі займатися цим видом спорту. Наполегливо тренуватимуся та докладатиму всіх зусиль, аби досягнути високих результатів.

Заборонених прийомів - більше

Цього року троє тернополян брали участь у чемпіонаті світу з фрі-файту. Двоє з них отримали звання майстрів спорту міжнародного класу. Низка наших земляків змагалася у чемпіонаті та кубку України. Там вони також займали призові місця.

- Дослівно фрі-файт означає – "вільний бій", - пояснює Валерій Чоботарь. - Адже такий двобій дозволяє людині використовувати весь технічний арсенал прийомів. Обмежень немає. Можна завдавати ударів руками, ногами, колінами, а також використовувати кидки, утримання, тобто прийоми, які призводять до того, що суперник здається. Застосовують наші бійці больові й удушливі прийоми.

Отримати перемогу у фрі-файті можна кількома способами. Є судді, які протягом бою оцінюють дії бійця і врешті виносять своє рішення. "Чистою" перемогу вважають тоді, коли суперник здався або отримав певну кількість нокдаунів чи нокаут.

- Звісно, у фрі-файті є заборонені удари та прийоми. Їх, можливо, і більше як дозволених, - додає пан Чоботарь. - Не можна бити по суглобах, хребту, потилиці, а також проводити прийоми, які свідомо травмують противника. У нас перш за все спортивні змагання.

Переможців і призерів чемпіонату міста нагороджували медалями та грамотами. Окрему нагороду отримав тернополянин Володимир Ізанський. Його - за результатами всіх спортивних досягнень - удостоїли номінації "Кращий спортсмен-2012".

- Найкращого визначали колегіальним рішенням суддів, - пояснює Валерій Чоботарь. - Ми проаналізували виступи цього бійця протягом усього року, врахували всі його досягнення.

До речі, Володимира Афтиляка, який провів поєдинок за правилами дивізіону "еліта" нагородили призом у номінації "За Волю до перемоги".

Росте гідна зміна

За перипетіями турніру стежив дворазовий чемпіон світу з фрі-файту, майстер спорту міжнародного класу Ігор Слюсарчук. Його спеціально запросили на змагання.

- Мені дуже приємно бути у Тернополі на такому святі фрі-файту, бачити як молоді хлопці ростуть і вдосконалюють майстерність, - каже Ігор Слюсарчук. - Із кожним турніром наші юнаки виступають усе краще і краще. Навіть малі діти у партері вже виробляють таке, що і я не зміг би повторити.

Змішані єдиноборства в Україні, за словами чемпіона, лише набирають обертів. Згодом саме юні бійці представлятимуть нашу державу і Тернопіль зокрема на міжнародних турнірах. Останніми змаганнями тернополянина після перемоги на чемпіонаті світу був телевізійний проект під назвою "Колізей".

- У такому турнірі бійці різних стилів визначають найсильнішого з-поміж себе, - каже Ігор Слюсарчук. - Разом зі мною змагалися ще сім спортсменів з України, Росії та Білорусі. Виграти турнір не вдалося. Я отримав третє місце. Ще є над чим працювати, адже цей спорт – багатогранний. Потрібно постійно шукати ідеальну тактику ведення бою.

Ігор Слюсарчук вважає, що у фрі-файті найбільшу роль грає не сила чи вправність, а... психологія.

- Боєць може бути дуже сильним, підготовленим, але якщо він психологічно не налаштується на бій, то програє, - каже спортсмен. - Лише тоді коли є налаштування на перемогу, ти відкриваєшся на рингу. Фрі-файт, на мою думку, це не лише "побилися і забули", це - спосіб життя, який навчає спортсмена.

Тернопіль прийматиме Кубок України

- Планів на наступний рік у нас дуже багато, - каже керівник обласного осередку всеукраїнської федерації фрі-файту Валерій Чоботарь. - У лютому Тернопіль прийматиме найважливіші Всеукраїнські змагання року – Кубок України з фрі-файту.

Уже впродовж кількох років наші земляки входять у трійку найсильніших команд України, тому чесно вибороли право приймати ці змагання тут. У наше місто, за словами пана Чоботаря, приїдуть найсильніші команди, в яких немає спортсменів нижче рівня майстра спорту.

- Протягом січня-лютого ми також братимемо участь у Всеукраїнському чемпіонаті дивізіону "еліта" у Карпатах, - додає він. - Відбудуться чотири відбіркові етапи, де виступатимуть тернопільські бійці. Маємо плани й амбіції потрапити на чемпіонат світу з фрі-файту.

ДОВІДКА

Переможці та призери чемпіонату Тернополя з фрі-файту:

- бійці 10-12 років, вагова категорія 28 кг: 1. Сергій Угрин, 2. Сергій Шумський, 3. Дем'ян Голуб;

- бійці 10-12 років, 42 кг: 1. Володимир Стечишин, 2. Віктор Лемішка, 3. Віталій Лемішка;

- бійці 10-12 років, 47 кг: 1. Ілля Самагала, 2. Артем Чечіль;

- бійці 10-12 років, 52 кг: 1. Артем Кулешов, 2. Олександр Джерадж, 3. Юрій Буцік, 3. Дмитро Зубенко;

- бійці 13-15 років, 52 кг: 1. Юрій Стецишин, 2. Ілля Шаварин, 3. Назар Голота;

- бійці 13-15 років, 57 кг: 1. Роман Гевко, 2. Максим Горішній, 3. Руслан Тернопільський;

- бійці 13-15 років, 63 кг: 1. Микола Будняшевський, 2. Віталій Боровицький, 3. Олександр Бруч;

- бійці 13-15 років, понад 63 кг: 1. Олександр Кулина;

- бійці 16-18 років, 63 кг: 1. Орест Петровський, 2. Віталій Коцур, 3. Петро Качор, 3. Віталій Гулька;

- бійці 16-18 років, 69 кг: 1. Олег Марків, 2. Тарас Цибульський, 3. Назар Перхайло, 3. Михайло Влох;

- бійці 16-18 років, 74 кг: 1. Роман Василишин, 2. Василь Качор, 3. Іван Лівінський, 3. Віктор Скляр;

- бійці 19-20 років, 57 кг: 1. Володимир Ящук, 2. Назар Стацюк, 3. Олег Павлусь;

- бійці 19-20 років, 69 кг: 1. Юрій Стацишин, 2. Сергій Чеснович, 3. Олег Демчишин, 3. Степан Тарас;

- бійці 19-20 років, понад 79 кг: 1. Володимир Стасюк, 2. Олександр Кальчук, 3. Михайло Гереля;

- бійці 19-20 років, понад 89 кг: 1. Степан Стець, 2. Віталій Турчманович;

- бійці старші 21 року, 69 кг: 1. Антон Тисменецький, 2. Роман Чудик;

- бійці старші 21 року, 74 кг: 1. Олександр Алєксєєв, 2. Богдан Демчук. 3. Петро Лаюс;

- бійці дивізіону "Еліта", 69 кг: 1. Станіслав Демко, 2. Дмитро Марчак;

- бійці дивізіону "Еліта", 74 кг: 1. Назар Процаюк, Максим Маркуш, 2. Володимир Афтиляк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...