• Головна
  • "Відчуваємо страшенний сморід": тернополяни скаржаться на сусідку, яка перетворила квартиру на смітник і влаштувала пожежу (ФОТО)
16:15, 23 січня 2019 р.

"Відчуваємо страшенний сморід": тернополяни скаржаться на сусідку, яка перетворила квартиру на смітник і влаштувала пожежу (ФОТО)

Мешканцям багатоквартирного п’ятиповерхового будинку на вул. Карпенка було не до святкувань. До пожежно-рятувальної служби надійшло повідомлення про пожежу в одній із квартир. Викликала вогнеборців старенька жінка, яка відчула їдкий запах диму і зрозуміла, що у когось із сусідів – пожежа.

Як повідомляє "Свобода", полум’я зайнялось на другому поверсі. А рятувальники, які прибули на місце, не очікували побачити подібне: помешкання до самісінької стелі було захаращене непотребом. За словами мешканців будинку, їхня сусідка страждає на психічні розлади.

"Упродовж не одного року вона зносить до своєї оселі різноманітне сміття – одяг, пляшки, коробки. Виходячи на сходову, відчуваємо страшенний сморід. Жіночка з цієї квартири самотня, родичам, якщо вони є, байдуже, нею ніхто не опікується. Буває, що посеред ночі вона починає кричати, гупати у стіну. Якось вихвалялася, що займається темною магією. Люди намагалися просити, щоб вона не носила сміття до хати, проте жінка продовжує  робити своє. Каже, що квартира – її власність і вона може робити, що хоче. Деколи у відповідь на зауваження брутально лається. Дехто навіть її боїться, адже може й накинутися з кулаками. Щодо пожежі давала різні пояснення: розпалила на кухні вогнище, щоб зігрітися, і що нібито якесь зілля палила. Сусіди втішені, що обійшлося без смертей", – розповідає сусідка Тетяна.

Щоб дістатися до кухні, де спалахнуло полум’я, пожежникам довелося пробивати собі шлях через сміття. Його викидали і на сходову клітку, і через вікна квартири. Жителі будинку та люди, які зібралися у дворі, спостерігали за роботою рятувальників. Побачивши таку кількість сміття, вони неабияк здивувалися, дехто навіть зауважив, що Малашівці "ховаються". Пожежу погасили за 50 хвилин.

"Горіння супроводжувало виділення густого, їдкого диму, який швидко розповсюдився та заповнив усі поверхи будівлі. Для гасіння пожежі було залучено 3 одиниці техніки та 12 чоловік особового складу", – повідомляють в управлінні ДСНС в Тернопільській області.

Ліквідувати вогонь було доволі складно з огляду на захаращення помешкання речами домашнього вжитку та побутовим сміттям. Також співробітники ДСНС спільно з працівниками поліції організували евакуацію мешканців будинку. О 9:47 пожежу на площі 10 кв. м локалізовано, а о 10:06 – ліквідовано. Від вогню врятовано житловий будинок. Із задимленого середовища на свіже повітря вивели дев’ятеро людей, а також врятовано трьох потерпілих, яких передано працівникам екстреної медичної допомоги. Першу медичну допомогу довелося надавати й винуватиці пожежі та двом іншим сусідкам похилого віку.

"Наша бригада прибула на місце події першою. Також викликали психіатричну бригаду. Після бесіди із жінкою вона погодилась на госпіталізацію для проведення психіатричної експертизи й уточнення діагнозу. Двоє інших хворих мали ушкодження середнього ступеня важкості. Обидві пацієнтки хворіють на бронхіальну астму і гіпертонію. Тому на фоні психоемоційного стресу в них підвищився тиск і загострилось основне захворювання. Ми надали необхідну медичну допомогу, наразі їхній стан стабілізувався і є задовільним", – пояснює Наталія Мандзюк, лікар медицини невідкладних станів Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Тернополі.

Після пожежі залишився їдкий запах диму, який доведеться вивітрювати не один день. До того ж, через горе-сусідку домівкам окремих людей таки перепало.

"Ми є сусідами. Наші квартири – через стіну, кухні прилягають одна до одної. Діти були вдома. Коли зрозуміли, що в будинку пожежа, одразу вийшли надвір, навіть не взувалися – були у тапочках. На щастя, до нашого помешкання пожежа не перекинулась. Проте у квартирі все сіре, багато диму, дуже різкий запах. Також замкнуло світло, а вхідні двері сильно намочені водою"– розповідає сусідка Галина.

Квартира на першому поверсі, що під оселею, де виникла пожежа, постраждала чи не найбільше.

"Залило нашу кухню. Слава Богу, що тільки її. Правда, пошкоджено ще й проводку. Тепер доведеться ремонтувати", – ділиться пан Андрій.

Мешканці будинку з сумом жартують, що на Василя, в січні, сусідка влаштувала обливаний понеділок. Досі люди терпіли поведінку жінки, та після цього інциденту налаштовані вкрай рішуче – порушити клопотання про виселення небезпечної сусідки.

Окрім того, що жителька квартири, де виникла пожежа, імовірно, має психічні розлади, вона має ще й чималий борг з оплати за комунальні послуги – майже 80 тисяч гривень. Як повідомили у ПП "Дружба-сервіс-житло", що обслуговує вказаний будинок, самотня тернополянка проживає у трикімнатній квартирі. Жінка давно не сплачує за комунальні послуги, зокрема, її борг лише обслуговуючому підприємству сягнув понад вісім тисяч гривень.

"Юристи нашого підприємства неодноразово вручали їй приписи, подавали до суду. Втім стягнути заборгованість неможливо: вона не досягла пенсійного віку і ніде офіційно не працевлаштована, тобто не має офіційних надходжень коштів. Майстрів чи працівників комунальних служб до свого помешкання вона не впускає, а самовільно зайти у приватне житло ніхто не може", – пояснює ситуацію директор обслуговуючого підприємства Марія Лемега.

Після пожежі комісія з представників обслуговуючого підприємства зафіксувала завдані сусідам збитки та склала відповідні акти, з якими ті можуть звертатися до суду.

У такій ситуації компенсувати збитки зобов’язана тернополянка, адже саме через її дії пошкоджено майно сусідів. Найефективнішим способом стане позов до суду, проте і в цьому випадку можна потрапити в глухий кут, оскільки немає звідки стягувати компенсацію.

Звісно, жителі будинку можуть звернутися до суду з клопотанням про виселення горе-сусідки, особливо, якщо квартира, де проживає тернополянка, не приватизована. Якщо медики таки підтвердять діагноз жінки, можна домагатися, аби її помістили до медичного закладу чи установи, яка опікується такими людьми.

"В Україні проблема з такими сусідами доволі поширена. Зазвичай, необхідно звертатися із заявами до усіх можливих інстанцій – до поліції, обслуговуючих підприємств чи ОСББ, соціальних служб, медичних установ тощо. Далі всі матеріали передають до суду, який може накласти штраф. Якщо є колективне звернення жителів багатоквартирних будинків, то можна говорити навіть про примусове виселення", – зазначає начальник відділу комунікації ГУНП в Тернопільській області Сергій Крета.

Найкраще, що можуть зробити мешканці багатоквартирних будинків якомога частіше звертатися до усіх можливих служб із заявами, збирати їх у "одну папку" та спільно, ухваливши колективне рішення на зборах членів ОСББ чи жителів будинку, подавати позов до суду. Підставою для цього можуть стати й випадки затоплення, пожежі, майнової шкоди, а також загрози життю чи здоров’ю людей. На рішення суду матиме вплив і наявність заборгованості за комунальні послуги, стан фізичного чи психологічного здоров’я горе-сусіда, наявність чи відсутність опікунів тощо.

І поки мешканці багатоквартирного будинку на Карпенка, де виникла пожежа, вирішують, як саме їм діяти у такій ситуації, фахівці встановлюють причини й обставини виникнення пожежі, а також суму завданих матеріальних збитків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сусідка #квартира #смітник #пожежа
Оголошення
live comments feed...