"Не думав, що вона існує": тернополяни виявили фотографію вражаючої історичної події (ФОТО)

Часто буває людина відчуває потребу звірити свої спогади зі старими фото або кадрами кінохроніки, щоб оживити призабуте чи позбутися шкідливих ілюзій. Виявлення унікальних фото - це ще й запорука невпинного розвитку такої науки, як історія.

На сторінці спільноти в мережі Фейсбук Ігор Аркуша оприлюднив унікальне фото Тернополя, де задокументовано знакову історичну подію:

"Історична знимка! Не думав, що вона існує. Дякую Віктор Мадрі ! Тернопіль, 1989 рік 23 серпня. Ще живий Совітський Союз. Міліція і ОМОН зі щитами нам перекрили тунелі дороги, що веде до Обкому Компартії, який ми йшли брати штурмом, але ми звернули бічною вулицею на міст коло Політехнічного інституту. Там теж був ОМОН. Ми його зім"яли і копали їхні каски аж до самого центра. Правда, тоді мені трохи дісталося".

"І я там був! Міліція була страшенно перелякана. Це був переломний момент. Коли не дали проводити мітинг, тисячі людей кинулися в центр під Обком (тепер облрада). Стало саме тоді зрозуміло, що комуні кінець - це тільки питання часу".- Прокоментував Григорій Бурбеза.

"І ми були, тобто я і моя тоді ще майбутня жінка. Пам'ятаю ті каски, які літали. Мені ще запамяталися каски, які летіли вгору десь біля "Бурячка". Це в той день було? Бо якою саме дорогою йшли до обкому після мосту? Буремних і молодих пані Куземко та пана Левицького, яких на плечах тримали також пам'ятаю".- Зазначив Ростислав Крамар.

"Ще таке є. Дежавю".- Написав Володимир Окаринський, зі свого архіву додавши у коментарях зроблений за тих подій знімок  озброєних щитами силовиків.

Нагадуємо, що нещодавно було виявлено фото того, як у 70-х  роках на лід Тернопільського озера приземлявся літак.

"Не думав, що вона існує": тернополяни виявили фотографію вражаючої історичної події (ФОТО), фото-1 "Не думав, що вона існує": тернополяни виявили фотографію вражаючої історичної події (ФОТО), фото-2
Фотографія виявлено Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі