• Головна
  • Юрист порадив тернополянам, що робити, якщо водій маршрутки не дає квитка
08:32, 28 січня 2019 р.

Юрист порадив тернополянам, що робити, якщо водій маршрутки не дає квитка

Якщо перевізник не видає квиток про проїзд у громадському транспорті, він порушує ряд законів України. Юрист Михайло Самуляк пояснив, куди скаржитись і як діяти, коли водії вперто не дають квитків на проїзд. Навіть на вимогу пасажирів.

Передусім, пасажир як споживач має право звернутися до відповідного управління Держпродспоживслужби та повідомити про можливі порушення законодавства перевізником, який не видав квиток про проїзд у громадському транспорті, попри те, що пасажир оплатив його вартість. Варто звертатися у письмовій формі, пише 20 хвилин.

Як наслідок Держпродспоживслужба проведе фактичну перевірку перевізнику та повідомить про її результати заявнику. Адреса Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області м. Тернопіль вул. Микулинецька, 20; телефон гарячої лінії (0352) 52-10-10; https://dpss-te.gov.ua/.

Невидача або несвоєчасна видача споживачеві документів, які підтверджують виконання договору, учасником якого є споживач, є порушенням прав споживача (стаття 21 ЗУ «Про захист прав споживачів»), пояснив юрист.

По-друге, пасажир має право звернутися до відповідного управління Державної фіскальної служби України та повідомити про можливі порушення законодавства перевізником, який не видав квиток про проїзд у громадському транспорті, попри те, що пасажир оплатив його вартість. Рекомендовано звертатися у письмовій формі. Як наслідок відповідне управління Державної фіскальної служби України проведе фактичну перевірку перевізнику та повідомить про її результати заявнику.

Адреса Тернопільського управління Головного управління ДФС у Тернопільській області 46003, Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1; http://tr.sfs.gov.ua/.

- Невидача квитка про проїзд у громадському транспорті може кваліфікуватися Державною фіскальною службою як неоприбуткування готівки, - пояснив Михайло Самуляк. - За це передбачена відповідальність у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»). Уявіть собі, що буде з перевізниками, якщо кожен пасажир, якому не було видано квитка про проїзд у громадському транспорті, звернеться за захистом своїх прав у відповідні державні органи. Відстоюйте свої права і боріться з несправедливістю, відповідальність існує не тільки для пасажира».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#маршрутка #квиток #проблема
Останні новини
Оголошення
live comments feed...