• Головна
  • "Безпритульні пси атакують": потерпілі тернополяни заявляють про критичну ситуацію в місті (ФОТО)
15:15, 1 лютого 2019 р.

"Безпритульні пси атакують": потерпілі тернополяни заявляють про критичну ситуацію в місті (ФОТО)

Протягом минулого тижня трапилося два випадки, коли безпритульні пси нападали на людей. Тернополянка пані Марія зіткнулася із невизначеністю, куди скаржитись і в кого вимагати компенсацію. А історія Анни Пономаренко взагалі скоріше нагадує сюжет трилера.

"Декілька днів тому нашого співробітника вкусив бездомний пес", - так починався лист до журналістів від пані Марії. - "Цей собака неодноразово кусав людей, поводився агресивно.  Хотіли б знати, хто в Тернополі займається відловом агресивних собак - куди звертатись? І яку відповідальність несуть наші міські чиновники за те, що людину покусав собака? З кого вимагати компенсацію?"

Історія ж Анни Пономаренко, про яку ми вже повідомляли раніше, взагалі вражає і шокує. Покусана псом тернополянка описала все жахіття на власній сторінці у Фейсбук. У коментарях читачі мало стримували емоції.

"Вчора (29 січня) близько 13.15 на вул. Текстильна 6, мене вкусив безпритульний собака", - розповіла Анна Пономаренко. - "Як це сталось - я навіть не зрозуміла, а встигла зловити лише його погляд, коли відчула різкий біль позаду коліна, за тим порвані штани, кров і - стан шоку".

Перехожі одразу кинулись на допомогу та набрали номер швидкої, пригадує жінка. Питали поради в диспетчера, як надати травмованій допомогу і що робити з псом. На тому кінці дроту порадили жінку відвезти в травмпункт. Що робити з собакою? Та нічого не робити, відповіли людям.

"Після отриманої відповіді, розуміючи, що диспетчер, м'яко кажучи, некомпетентна, люди побігли за твариною, оскільки втрачали вже її з полю зору", - пригадує пані Анна. - "Викликали собі на допомогу поліцію. Я тим часом в сльозах поїхала в травмпункт".

Чоловік потерпілої поїхав на місце події шукати собаку. Доки шукав, питав в людей, чи, бува, не бачили такого пса. Люди охоче розповідали свої історії покусів.

"З’ясувалось, що собаці могли не робити щеплення від сказу, але записати, що робили, -  просто тому, що воно дорого обходиться", - розповіла Анна. - "Тому ще краще відловити тварину та спостерігати за нею 10-15 днів, чи вона лишиться живою, чи помре. Якщо пес хворий – має померти".

Кожен, з ким Анна спілкувалась впродовж останніх кількох днів, розповідав у відповідь подібні історії з власного життя, або з життя своїх знайомих.

"А скільки тих, хто нікуди не повідомляють, бо знають, що допомоги чекати нічого? Але найбільше мене злить той факт, що куди я не зверталась би, міська рада це, поліція чи лікарня, всюди мені говорять одне: "А ми що, та ми нічого, ми нічого не вирішуємо, ми просто робимо те, що нам сказали"", - емоції Анни просто зашкалюють.

Як інформує "20 хвилин", Анна Пономаренко розпочала курс лікування. Але обіцяє не опускати рук і далі писати до всіх дотичних інстанцій, хоча б заради того, щоб не постраждали інші. 

Речник управління патрульної поліції в області Катерина Басалига  надала коментар щодо повноважень поліції у таких випадках:

"Наші повноваження визначені КУпАП в статті 154. Ми не займаємося відловом песиків".

Мар’яна Зварич, речник міськради, також прокоментувала ситуацію:

"Кожного року міська рада виділяє кошти на регулювання чисельності безпритульних тварин, іншим словами на їхню стерилізацію та вакцинацію від сказу. Таким тваринам після стерилізації та вакцинації зачіпають на вуха розпізнавальні позначки – жовті кліпси.

Минулого року роботи з регулювання чисельності безпритульних тварин у Тернополі, за результатами відкритих торгів, виконував ТзОВ "Зооцентр". Загалом за цей час вони стерилізували понад 300 безпритульних тварин. Вже у січні 2019 року управління ЖКГ оголосило відкриті торги на закупівлю послуг з регулювання чисельності, утримання центру стерилізації та притулку для тимчасового утримання безпритульних тварин у м. Тернополі.

Оскільки перший раз торги не відбулися, у зв'язку з поданням лише однієї пропозиції, торги оголошено вдруге. Наразі триває процес прийому документації бажаючих організацій. Після визначення переможця роботи з відлову та стерилізації безпритульних тварин у Тернополі продовжаться.

Зазначимо, що за останні роки випадки сказу серед вуличних тварин у Тернополі не виявлено, а випадки укусу собаками чи їхня агресивність у більшості випадків спровоковані людьми. У випадку, якщо був укус собаки, необхідно негайно промити рану струменем води з милом, після чого звернутися у травмпункт для отримання медичної допомоги та проходження курсу антирабічного лікування".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Безпритульні #собаки #атакують #потерпілі #тернополянки
Оголошення
live comments feed...