Віктор Овчарук: Сьогодні ми маємо можливість зменшити кількість важких наслідків серцево-судинних захворювань краян

Унікальна та надзвичайно важлива для жителів Тернопільщини подія відбулась у перший день весни - відкриття сучасного центру реперфузійної терапії.

Вперше у нашій області з’явилась можливість проводити унікальні, складні операції на серці: пересадку серцевого клапана, операції на відкритому серці, встановлення стентів тощо. Це, в свою чергу, дозволить збільшити ефективність лікування, зменшити смертність, інвалідність, травматичність втручань, скоротити післяопераційний період, а також період реабілітації пацієнтів із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями.

 «Багато років поспіль ми говорили про неправильно побудову системи охорони здоров’я, про те, що галузь перетворилась на біржу з працевлаштування техпрацівників і молодшого сестринського персоналу, про необхідність реанімації застарілої системи. Ініційована керівництвом держави медична реформа, яка сьогодні є одним із важливих та соціально значущих напрямків модернізаційної стратегії, запізнилась на десятиліття, але, на щастя, позитивні результати її впливу важко не оцінити сьогодні, - зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук під час відкриття кардіохірургічного центру. - Ще три роки тому ми навіть мріяти  не могли про надсучасне обладнання в обласних медичних закладах, а вже сьогодні у нас відкрито  модернізований лабораторний комплекс, оперативно-диспетчерську службу центру екстреної медичної допомоги, центр політравми та кардіохірургічний центр, в якому вже провели 68 операцій.

Тішить те, що розвиваються і районні лікарні. На даний час проводиться комплексне оновлення, із залученням  іноземних партнерів, матеріально-технічної бази госпітальних округів, зокрема в Кременецькому, Чортківському, Тернопільському госпітальних округах встановлено комп’ютерні томографи та ангіограф.

Вперше проведено стентування в Заліщицькій та Кременецькій центральних районних лікарнях, оперативне втручання із встановлення суглобів (ендопротезування) в Козівській, Чортківській центральних районних лікарнях, в Кременецькій та Шумсьій районних лікарнях - лапороскопічні операції.

Усі ці зміни є підтвердженням того, що ми маємо не лише вболівати за подальшу реалізацію реформ охорони здоров’я, децентралізації та місцевого самоврядування, ми зобов’язані щоденними спільними зусиллями їх впроваджувати».

Напередодні відкриття кардіохірургічного центру зроблено реконструкцію приміщень лівого крила операційного відділення хірургічного  корпусу №3 з розміщенням ендоваскулярної лабораторії та добудовою операційних. У 2017 році було  завершено будівельно-монтажні роботи, придбано ангіографічне обладнання.

Разом з тим, це далеко не весь перелік зробленого в університетській лікарні за останні три роки. Відкрито центр політрами, який забезпечує надання невідкладної допомоги хворим з політравмою, подальших складних реконструктивних втручань, реабілітаційного лікування. На реконструкцію використано - 4,4 млн. грн. з обласного   бюджету.

Також сторений лабораторний комплекс та централізована стерилізаційна Тернопільської університетської лікарні. Лабораторна служба Тернопільської області забезпечить європейську якість, стандартизацію лабораторій всіх форм власності, всіх видів підпорядкування та створення єдиного лабораторного простору. Це дасть можливість сформувати централізовану клініко-діагностичну лабораторію (ЦКДЛ) на базі Тернопільської університетської лікарні з філіями в декількох центральних районних лікарнях за територіальним принципом, в яких будуть виконуватися високоспецифічні, дороговартісні лабораторні методи дослідження для всіх лікувальних закладів.

Загальна кошторисна вартість реконструкції лікарні становить 45,1 млн. грн., з них: 32,826 млн. грн. – державний бюджет: 9,334 млн. грн. – обласний бюджет.

кардіохірургія ангіограф лікарні Віктор Овчарук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі