"Принизлива традиція": Уляна Супрун підірвала мережу своєю заявою про 8 березня

"Принизлива традиція": Уляна Супрун підірвала мережу своєю заявою про 8 березня, Георгій Шевчук

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун вважає святкування 8 Березня "радянською принизливою традицією" і не приймає поздоровлень в цей день. Її пост у соцмережах про Міжнародний жіночий день викликав великий ажіотаж.

"У цивілізованих країнах жінки голосують, вчаться і працюють так само, як і чоловіки. Але боротьба за права жінок – це все ще величезне поле роботи. І дарування букетів і цукерок або підкреслене виявлення особливої уваги і турботи 8 березня з цим не допомагає. Тому що це тільки відкидає назад усі успіхи, досягнуті під час багаторічної боротьби за гендерну рівність", – написала глава МОЗ у Фейсбук.

"До сих пір є проблеми з рівною оплатою праці між чоловіками і жінками. До сих пір проблема "скляної стелі" для жінок в їх кар'єрах. Все ще стаємо свідками сексизму в інформаційному просторі. Коли об'єктивація не зникає з реклами, а жінки, які є, наприклад, публічними особами, цікавлять медіа спочатку своєю зачіскою, взуттям або одягом, і тільки потім результатами роботи", – додала вона.

За словами Супрун, досі пір багато хто бачить роль жінки перш за все як виконання домашніх обов'язків і догляд за дітьми. Водночас жінки стають жертвами насильства в сім'ї, про яке навіть бояться говорити.

В.о. міністра поскаржилася, що неодноразово стикалася з сексизмом на своїй роботі:

"Дивують питання – "як ви, така тендітна жінка, все це витримуєте?!" Ніби у чоловіків є секретна зброя проти атак невільних радикалів або вроджена здатність "витримувати" більше, ніж жінки".

Також Супрун зазначила, що 8 Березня є державним вихідним у країнах, де права жінок порушуються найчастіше, і "де активно намагалися (або досі намагаються) побудувати комунізм".

"Не лінуйтеся боротися за права жінок і не ігнорувати несправедливість щодня. Тоді потреба в радянській принизливій традиції "дня жінки" відпаде сама собою", – зазначила вона вона.

Як інформує "infofakt", користувачі соцмереж активно коментують її пост:

"А вигляд "щасливих" жінок, які йдуть додому з одиноким тюльпаном та повними торбами – бо ж святковий стіл треба зладнувати – особливо зворушує))) Дякую за допис!"

"Як нашій країні бракувало вас. І як бракує ще хоч 100 таких людей, як ви у владі. Дякую вам, що говорите про це! Рівності нам всім!"

"А я святкую не як рівна чоловікові, а як чарівна та унікальна жінка. В моїх думках не Клара цеткін, а жіночність, ніжність та краса. І навкруги я бачу чарівних та щасливих жінок. То ж не важливо, чому це свято виникло, але це свято Жінки. Бо вона того варта. І нехай недочоловіки шукають приводи для стьобу та жартів. Нехай жінки прискіпуються до історії та ще чогось. Я все одно святкуватиму свято весни і жіночності. Бо саме на початку весни жінка розквітає".

"Принизлива традиція": Уляна Супрун підірвала мережу своєю заявою про 8 березня, фото-1 "Принизлива традиція": Уляна Супрун підірвала мережу своєю заявою про 8 березня, фото-2 "Принизлива традиція": Уляна Супрун підірвала мережу своєю заявою про 8 березня, фото-3
Уляна Супрун заява 8_березня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі