Тернополянин пропонує стягувати плату за пошкодження тротуарів та доріг під час ремонтів

Ремонтуєте тепломережі і розрили двір - платіть. РЕМ зняв асфальт під час робіт - нехай платить. Абияк засипали дорогу після ремонту - плати пеню!

Саме таку ідею хоче запровадити в життя Андрій Будзінський. Він розмістив відповідну петицію на сайті. Стягувати плату пропонує саме з тих організацій, які дороги і пошкодили.

"Дуже часто в Тернополі ведуться ремонтні і будівельні роботи різними державними і приватними суб'єктами, які псують асфальтне чи інше покриття автомобільних доріг, тротуарів і пішохідних зон. Самі ремонти роблять за короткі строки, а пошкоджене дорожнє полотно залишається у зруйнованому вигляді місяцями, а деколи і роками. Такі роботи часто проводить Тернопільводоканал та різні будівельні компанії, які проводять комунікації до своїх об'єктів. Найчастіше ями, що утворюються після будівельно-монтажних чи ремонтних робіт засипають щебенем, який після короткого часу просідає, а також є небезпечним, так як під тиском автомобільних шин може розлітатися на велику відстань пошкоджуючи автомобілі чи наносячи ушкодження дорослим людям і дітям. Недавній випадок, свідком якого я був особисто, коли на виритій ямі у дворі на вул. Вербицького 7, яка була вирита у капітально відремонтованому дворі і засипана щебенем, дрібний камінь з під колеса автомобіля вилетів на тротуар і пролетів поряд з дитячим візком у якому, на щастя, не було дитини чи недавній випадок з летальним результатом коли чоловік впав у вириту водоканалом яму, внаслідок чого помер від отриманих травм. Таких незакінчених об'єктів в Тернополі безліч. 

Що пропонується? 

1. Створити та проголосувати рішення, яке б дозволяло стягувати орендну плату за використання землі під час ремонту чи будівництва, що є частиною траспортної мережі міста (дороги, міжбудинкові проїзди, а також тротуари і пішохідні доріжки) суб'єктом, що не належать йому за договором оренди чи будь-яким іншим документом, який дає право використання цієї землі у власних цілях.

Орендну плату нараховувати починаючи з другого дня від моменту коли початок робіт був зафіксований офіційними документами чи фактичного початку робіт зафіксованими фотовідеофіксацією. Також повинні бути враховані квадратні метри, зайняті будматеріалами чи відходами будівництва, що займали територію більше однієї доби. 

2. Створити та проголосувати рішення, яке б дозволяло стягувати пеню за неусунення пошкодження (повернення до початкового стану) наслідків ремонту чи будівництва, яка є частиною траспортної мережі міста (дороги, міжбудинкові проїзди, а також тротуари і пішохідні доріжки) субє'ктом, що не належать йому за договором оренди чи будь-яким іншим документом, який дає право використання цієї землі у власних цілях. (Там де був асфальт, повинно бути заасфальтовано, де була бруківка, повинна бути встановлена бруківка) 

3. Якщо суб'єкт не має можливості ліквідувати наслідки своєї роботи власними силами, він повинен оплатити цю роботу компанії, яка має можливості і відповідні дозволи на проведення таких ремонтних робіт. 

4. ТМР визначити розмір орендної плати чи пені за 1 кв. м, відповідно до якої буде розраховуватися сума відшкодування.

Сума орендної плати чи пені буде розраховуватися за формулою, де: 

Х - загальна сума відшкодування; 

A - кількість днів, скільки триває ремонт чи будівництво та ліквідація наслідків ремонту чи будівництва, що здійснювалося суб'єктом; 

N - кількість квадратних метрів, які використав суб'єкт чи були пошкоджены його діяльністю. 

С - вартість за 1 кв. м (може варіюватися в залежності від того, якої важливості використана земля. Автомобільна дорога дорожча, тротуар дешевший) .

Формула матиме вигляд: Х = (А-1)*N*C;

Мною пропонується встановити ціну за 1 кв. м:

- для автомобільних доріг - у розмірі 5 прожиткових мінімумів;

- для пішохідних доріжок і тротарів - 3 прожиткові мінімуми; 

5. Для фіксації цієї норми залучити муніципальну поліцію.

Для кого будуть діяти ці норми? Дані норми і тарифи будуть діяти для всіх суб'єктів господарювання незалежно від видів та організаційно-правових форм, що будуть використовувити землю, яка належить до компетенції ТМР.

Що дасть таке нововведення? Таке нововведення дозволить: 

- пришвидшити темпи проведення будівельно-ремонтних робіт; 

- покращить якість проведення ремонтних робіт, так як за неякісний ремонт, через який знадобиться повторне втручання, доведеться платити знову; 

- наповнить бюджет міста; 

- зробить життя в місті більш комфортним і безпечнішим", - йдеться в петиції.

Підтримати її можна за посиланням.

петиція ЖКГ ремонт дороги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі