Тернопільський школяр піксель за пікселем додає старим фотокарткам кольорових фарб (ВІДЕО)

Тернопільський школяр відновлює старі чорно-білі фотографії і робить їх кольоровими. Таким чином історичні світлини отримують нове життя. Над кожним фото юнак працює кілька годин. А далі - старі фотографії виглядають, як нові щойно зроблені. Передає канал Тернопіль1.

Кілька годин перед монітором і стара світлина отримує нове життя. Саме так відновлює історичні фото тернопільський школяр Роман Соколовський. Хлопець каже, перед початком роботи завжди намагається з'ясувати історію фотографії.

Колоризація фотографії розпочинається з певної оцінки самої фотографії, потрібно вникнути в суть, розібратись, як саме фотографія створювалась, за яких подій, тобто дізнатись хто на ній фігурує", каже Роман.

У доробці Романа десятки оновлених світлин. Готові роботи хлопець виставляє в соцмережі. Бачимо багато історичних постатей. Це співачка Соломія Крушельницька, митрополит Андрей Шептицький, кардинал Йосип Сліпий. Також у кольорі можна побачити і старовинний костел Тернополя. Хлопець каже, одній з його улюблених світлин, якій він подарував нове життя, вже більше 100 років. Зроблена вона була у селі Київської області.

Родина Соколовських захоплення сина підтримує. Батько каже, пишається, що Роман знайшов собі достойне заняття. Він робить гідну справу, відновлює історію. Тато Романа підозрює, таку любов до фото минувшини син запозичив саме у нього.

Захоплення мені подобається, бо бачу я себе в ньому. Це була моя мрія. Коли син був маленький, я захоплювався і слухав історії людей, які були в УПА. Проте, тоді не було можливості це записати і багато свідчень пропало", ділиться батько Романа Іван Соколовський.

Іван Соколовський - священик. Каже, не раз із сином їздив до вірян, які розповідали про бійців УПА, зокрема про їх подвиги на Бережанщині. Історії людей надихнули хлопця. Відтак, разом з батьком вони почали збирати старі фото, які планують колорувати та готують фільм "Нескорені. Історії УПА".

Зараз у родини Соколовських більше 100 таких фотографій. У планах відновити їх, адже на світлинах закарбовані учасники УПА, про подвиги яких майже ніхто не знає. Таким чином батько і син хочуть популяризувати історію краю та мужніх людей, які тут жили.

Роман зазначає, фотографія має унікальну можливість зберігати те, що людська пам'ять може забути.

тернопіль школяр фото хобі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі