До уваги тернополян: популярні ліки від хвороб серця визнали смертельно небезпечними

Тернополян попереджають, що деякі ліки від хвороб серця здатні призвести до раптової зупинки серця. Це підтвердили результати дослідження, що провело Європейське товариство кардіологів.

Як інформують "Тернополяни", мова йде про препарати, котрі містять речовину ніфедипін. Ці ліки переважно застосовуються для лікування високого кров'яного тиску і стенокардії.

Відповідно до результати дослідження, використання високих доз цієї речовини пов'язують з підвищеним ризиком зупинки серця. При цьому у ліків, що містять амлодипін, такого побічного ефекту виявлено не було.

За словами вчених, ніфедипін і амлодипін часто використовуються багатьма кардіологами та іншими медиками при лікуванні хвороб серця. До цього обидва препарати вважалися однаково ефективними і безпечними.

Експеримент показав, що високі дози ніфедипіну суттєво збільшують ризик раптової зупинки серця, в той час як амлодипін дійсно безпечний. Ці результати, можливо, доведеться брати до уваги при призначенні того чи іншого препарату. Раптова зупинка серця є поширеною причиною смерті в розвинених країнах світу.

Ліки смертельно небезпечні хвороби серця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі