Тернополянам, які досі не обрали сімейного лікаря, безкоштовно нададуть меддопомогу лише у невідкладному стані

На Тернопільщині пацієнтам, які не підписали декларацію, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу лише у невідкладному стані. Нововведення вступить у дію вже від завтрашнього дня. Пишуть Тернополяни.

Інші ж види медичних послуг, надалі такі громадяни повинні будуть оплачувати за власний рахунок, якщо не укладуть підписану офіційну угоду з лікарем. Для того, щоб скористатися безоплатним пакетом послуг на первинній ланці, що його гарантує держава, пацієнт зобов’язаний підписати декларацію

В управлінні охорони здоров’я Тернопільської ОДА зазначають, що більша половина мешканців краю вже обрали сімейних лікарів — майже 747 тисяч жителів області. Разом з тим, число тих, хто досі не підписав декларації — 306 тисяч. Хоч на це у людей був цілий рік — кампанія із вибору сімейного лікаря, терапевта і педіатра тривала з 1 квітня 2018 року по 1 квітня 2019 року.

Як зауважив начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук, за результатами вибору сімейного лікаря у кінці минулого року наш край займав п’яте місце по Україні. Зараз же показник ще кращий.

— За три місяці 2019-го було підписало ще 10% декларацій. Тобто загалом 71% від усієї кількості жителів області — з підписаними деклараціями. По Україні цифри куди менші – 62%, — говорить Володимир Богайчук. — Важливо працювати в цьому напрямку, переконувати людей щодо нової моделі первинної медичної допомоги. Адже без тих людей, які не встигли підписати декларації фінансування Центрів первинної медико-санітарної допомоги буде припинятися. А кожен пацієнт, який уклав угоду — це щоразу плюс 370 гривень надходжень і додаткових коштів для Центрів.

До слова, найкраща ситуація із підписаними деклараціями — у Бережанському, Монастриському, Гусятинському, Заліщицькому районах. Відстають від інших у Борщівському, Підгаєцькому та Бучацькому районах, де складено найменше угод із сімейними лікарями.

тернопіль медицина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі