Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО)

Відомий тернопільський сірникар Мар’ян Вархолік відкрив унікальну виставку у Торонто. Митець створив картини відомих українців та експонати вишивок. Пише Терен.

– Для мене це не просто можливість виразити себе, але й унікальний спосіб заявити про свою Батьківщину, свою культуру, традиції. Це спосіб представити світу відомих культурних діячів та вишиванки – те, що було в України ще з витоків історії.

– Скільки часу зайняло виготовлення картин та скільки всього експонатів презентовано?

– Наразі у виставковому залі 10 вишиванок та портрет Івана Франка. Ще є зображення Тараса Шевченка та козака Сірка. Перший знаходиться у музеї, другий наразі не презентується. Щодо затраченого часу – сказати важко, оскільки робота кропітка й залежить від складності – кількості сірників і кольорів тощо. В середньому виготовлення однієї вишиванки триває два тижні, портрета – місяць, а то й більше. Однак усе індивідуально.

Над роботами працюю і досі, бо, як уже зазначалося, представлено лише 10 вишиванок, а хочеться відтворити експонати з усіх регіонів України.

– Чому саме портрети Франка, Шевченка та Сірка?

– Франко один із перших одягав вишиванку під піджак, показуючи, якою різноманітною вона може бути. Шевченко – наш Батько, Кобзар, який творив історію і боровся за національність. Сірко – одна з живих легенд свого часу, оспівувана й досі. Я створюю колекцію видатних українців, аби розповісти про них особливим, мистецьким способом.

– Кого ще плануєте відтворити?

– Стараюсь не розказувати про свої плани, бо їх тоді значно важче виконати. Керуюся принципом «хочеш створити щось хороше – не розказуй про це нікому».

Наразі знаю точно, що робитиму ще 20 вишиванок, аби зібрати усю колекцію з 30 унікальних узорів. Також до Великодня готую серію тематичних робіт – 10 крашанок та вісім аутентичних мережив. На жаль, вони ще не обрамлені, а показувати напівготові роботи на загал – погана прикмета.

– Плануєте презентувати ці роботи в Україні?

– Щодо виставки – ще не знаю, однак роботи будуть відправлені в Україну вже після закінчення презентації у Торонто. Звісно ж, хотілось би показати їх на Батьківщині, однак це буде не швидко.

Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО), фото-1 Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО), фото-2 Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО), фото-3 Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО), фото-4 Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО), фото-5 Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО), фото-6 Відомий тернопільський митець презентував у Торонто унікальні роботи (ФОТО, ВІДЕО), фото-7
тернопіль торонто
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі