Неочікувані результати дослідження для тернопільських батьків: успішність дітей залежить від батьків, але... гаджети лише в "+"

Результати моніторингу якості початкової освіти підтвердували очікування педагогів, але у кількох моментах здивували. Чималий вклад в успішність випускників початкової школи роблять батьки. Пише Освіторія.

Найбільше на середній бал із читання й математики дітей 10-11 років впливають середовище, культурний і матеріальний статус родини, активна допомога батьків у навчанні. Передбачувано, що кращі результати отримали ті хлопчики і дівчатка, які займаються вдома не менше години. А таких набагато більше серед тих, кому допомагають з домашніми завданнями батьки. Серед значущих факторів також назвали тип школи та сільська вона чи міська. У невеличких школах діти показали гірші результати, ніж у стандартних.

Чимало людей нарікають на те, що гаджети витісняють книжки, що ті, хто зацікавлені у ноутбуках та планшетах, менше читають. Як з’ясували дослідники, у родинах учнів протилежна ситуація: що більше гаджетів у домі, то більше книг.А що більша домашня бібліотека, то краща успішність дитини. Також дослідження доводить, що корисно займатися у спортивних секціях, відвідувати гуртки та студії. Все це не віднімає час на заняття, а навпаки, підвищує загальну мотивацію та обізнаність.

тернопіль навчання НУШ учні гаджети
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі