Найбільшими боржниками у зарплаті на Тернопільщині є… державні підприємства

Саме через це захищати права краян, щоб вони отримали чесно зароблене, – дуже важко.

Про це, 11 квітня, розповів Терену заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Андрій Хічій.

    – Упродовж І кварталу 2019 року місцеві державні виконавці завершили майже 11 тис. виконавчих документів на суму майже 221 млн грн, – каже він. – При цьому фактично виконано – понад 4 тисячі виконавчих документів. За всіма видами проваджень уже стягнули боргів – понад 28 млн грн, у тому числі – 2,3 млн грн виконавчого збору.

Зокрема, вдалося забезпечити виплату заборгованості у зарплаті на суму майже 240 тис. грн на користь 6-ти осіб. Йдеться про працівників дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор», відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», ТзОВ «Домобудівник», а також – Тернопільського державного науково-технічного підприємства «Промінь».

    – Складність виконавчих проваджень про стягнення такої заборгованості та інших виплат, пов’язаних із трудовими правовідносинами, полягає в тому, що боржниками є державні підприємства, із державною часткою у статутному фонді 100%, – пояснює фахівець. – Їхня фінансово-господарська діяльність тривалий час не здійснюється, коштів на арештованих рахунках нема, а арештоване майно – у такому зношеному стані, що це впливає на процедуру реалізації. 

Зауважте, найбільшими боржниками щодо виконання виконавчих документів про стягнення заборгованості у заробітній платі є:
– ДП «Санаторій «Збруч», яке об’єднує 57 виконавчих документи на понад 1,3 млн грн;
– ДП «Поділляторф», що об’єднує 10 виконавчих проваджень на понад 817 тис. грн;
– ДП ДАК «Хліб України» Кременецький комбінат хлібопродуктів – із 8 виконавчими документами на понад 140 тис. грн.

До речі, місцеві державні виконавці вже надали 241 консультацію боржникам щодо звернення до центрів зайнятості із метою надання їм повного комплексу соціальних послуг, в тому числі – інформаційних і консультаційних, пов’язаних із працевлаштуванням, пошуком роботи і сприянням у працевлаштуванні, професійній підготовці або перепідготовці, а також – підвищенні кваліфікації.

Тернопільщина зарплата боржники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі