Тернополян перевіряли на бажання приєднати край до Польщі: опитуванням зацікавилась СБУ

Служба безпеки України не виявила порушень у поширенні опитування щодо долі Галичини після президентських виборів. Це опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології на замовлення видання "Дзеркало тижня".

"Представник СБУ зателефонував сьогодні і повідомив, що перевірка не виявила порушень", – повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто, повідомляє 24 канал.

Читайте також: КМІС не припинив "сепаратистське" опитування про статус Галичини, попри розслідування СБУ

Чому СБУ взялася за перевірку опитування щодо Галичини?

СБУ Львівщини відкрила кримінальну справу через опитування, в якому було питання з варіантом відповіді про приєднання Галичини до Польщі. Відповідне опитування "Думки і погляди жителів Галичини" проводив КМІС на замовлення видання "Дзеркало тижня" на Львівщині, Івано-Франківщині та Тернопільщині.

У проведенні такого опитування СБУ вбачала окремі ознаки складу злочину, а саме публічних закликів чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

В опитуванні було запитання – якою ви бачите долю Галичини?

Варіанти відповіді:

 - у складі унітарної України в рамках чинної Конституції;

 - у складі унітарної децентралізованої України, де області та місцеве самоврядування отримують широкі повноваження та велику бюджетну самостійність;

 - Галичина повинна стати суб’єктом федерації у складі федеративної України; Галичина повинна стати окремою незалежною державою, що включає Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області;

 - Галичина повинна приєднатися до Польщі.

У КМІС пояснювали, що провели опитування не для того, щоб поширювати, а навпаки, щоб виявити прояви сепаратизму серед жителів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Там також наголосили, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму чи автономії окремих регіонів країни.

опитування сепаратизм СБУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі