• Головна
  • Тернополян перевіряли на бажання приєднати край до Польщі: опитуванням зацікавилась СБУ
14:47, 26 квітня 2019 р.

Тернополян перевіряли на бажання приєднати край до Польщі: опитуванням зацікавилась СБУ

Служба безпеки України не виявила порушень у поширенні опитування щодо долі Галичини після президентських виборів. Це опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології на замовлення видання "Дзеркало тижня".

"Представник СБУ зателефонував сьогодні і повідомив, що перевірка не виявила порушень", – повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто, повідомляє 24 канал.

Читайте також: КМІС не припинив "сепаратистське" опитування про статус Галичини, попри розслідування СБУ

Чому СБУ взялася за перевірку опитування щодо Галичини?

СБУ Львівщини відкрила кримінальну справу через опитування, в якому було питання з варіантом відповіді про приєднання Галичини до Польщі. Відповідне опитування "Думки і погляди жителів Галичини" проводив КМІС на замовлення видання "Дзеркало тижня" на Львівщині, Івано-Франківщині та Тернопільщині.

У проведенні такого опитування СБУ вбачала окремі ознаки складу злочину, а саме публічних закликів чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

В опитуванні було запитання – якою ви бачите долю Галичини?

Варіанти відповіді:

 - у складі унітарної України в рамках чинної Конституції;

 - у складі унітарної децентралізованої України, де області та місцеве самоврядування отримують широкі повноваження та велику бюджетну самостійність;

 - Галичина повинна стати суб’єктом федерації у складі федеративної України; Галичина повинна стати окремою незалежною державою, що включає Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області;

 - Галичина повинна приєднатися до Польщі.

У КМІС пояснювали, що провели опитування не для того, щоб поширювати, а навпаки, щоб виявити прояви сепаратизму серед жителів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Там також наголосили, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму чи автономії окремих регіонів країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #сепаратизм #СБУ

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...