
20:31, 9 травня 2019 р.
"Те, що сталось зі мною,- це десь між пеклом та дивом": тернопільський військовий розповів свою історію (ВІДЕО)
П'ять років тому на Донбасі почалась війна, яка забрала 13 тисяч життів, перекроїла карту України і долі мільйонів людей.
За цей час виросли діти, в житті яких завжди була війна, які вміють за звуками обстрілів розрізняти типи снарядів, з'явились нова категорія людей - сотні тисяч ветеранів АТО. Понад мільйон людей залишили свої домівки і стали переселенцями.
Аби не забувати вчинки та подвиги Героїв, життя яких ця війна змінила найбільше, слід послухати їхні історії.
Вадим Свириденко, інструктор 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, взимку 2015 року під Дебальцево отримав поранення та три дні перебував на 20-градусному морозі без їжі та медичної допомоги. Його знайшла розвідгрупа бойовиків ДНР та доставила до Донецька, де йому надали першу медичну допомогу.
Згодом чоловіка передали на підконтрольну Україні територію з обмороженням четвертого ступеня і сепсисом. Тоді він втратив стопи та кисті рук. Про це згадує неохоче. Натомість розповідає, що зараз допомагає атовцям, адже реабілітація, як фізична, так і психологічна, їм вкрай необхідна.
"Хто найбільше звертається? Це сім'ї. Сім'ї наших воїнів".- Каже Вадим Свириденко.- "Адже бійці часто відмовляються іти до психологів..."
Окремою проблемою виявилася нестача професійних кадрів психологів, а ще той факт, що самим військовим після повернення з Донбасу буває складно звернутися до психолога.
"Нам дуже потрібен реабілітаційний цент по психологічній реабілітації, бо якщо порівнювати військову травму та побутову травму, то тут абсолютно різного рівня фахівці. Але я вам скажу, що якщо ми раніше зверталися до іноземних фахівців, то зараз вже робимо навчальні бази, і скоро вже будуть наші фахівці".
Детальніше дивіться у відео "Т1".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:31
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...