10:15, 31 травня 2019 р.
"Пластун, філософ і кандидат на папський престол": ким був Любомир Гузар, який пішов із життя два роки тому (ФОТО)
Два роки тому (31 травня 2017) стало відомо, що на 85-му році пішов з життя єпископ УГКЦ, кардинал Католицької церкви Блаженнійший Любомир Гузар. Його знають не тільки, як предстоятеля Української греко-католицької церкви, кандидата на папський престол, але й як великого морального авторитета серед українців.
"Лідер – це людина, яка хоче більшого, яка знає, чим обдарована, яка виступає рушиєм позитивних процесів і пробуджує в оточуючих бажання досягати своїх цілей. У нас же досі багато хто, кого ми хочемо бачити лідерами, бажають бути багатими. І це погано".- Казав Любомир Гузар.
Журналісти зібрали ключові факти з життя Блаженнійшого Любомира, завдяки яким у світі його знали тим, ким він був.
Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Його прадід отець Дмитро Гузар був священиком УГКЦ і парох у містечку на Тернопільщині.
У 1944 році сім'я Гузара виїхала до Австрії. Три роки малий Любомир вчився в українській гімназії у Зальцбургу.
Через п'ять років після проживання в Австрії сім'я переїжджає до США, де Любомир Гузар отримує середню освіту в малій духовній семінарії у Стемфорді, що в штаті Коннектикут.
У США Любомир Гузар працював вчителем і префектом, вивчав філософію і навіть здобув ступінь магістра.
У 1969 Гузар переїжджає до Рима для продовженим богословських студій, які завершив доктором богослов'я в 1972 році. Тоді він вступив до монастиря Святого Теодора.
У 1973-1984 роках викладав у Папському місійному університеті "Урбаніана" в Римі, виконував різні доручення Патріарха Йосифа (Сліпого).
2 квітня 1977 року в монастирі Студійського уставу в Кастель-Гандольфо поблизу Рима був висвячений Патріархом Йосифом на єпископа.
У 1993 році повернувся в Україну. У листопаді 1996 року владика Любомир призначений Єпископом-помічником Глави Української Греко-Католицької Церкви.
26 січня 2001 році на Надзвичайному Синоді Єпископів УГКЦ був обраний Верховним Архиєпископом УГКЦ.
Незадовго після цього Папа Римський Іван Павло ІІ призначив його кардиналом Католицької Церкви.
Лише у 2002 Любомир Гузар отримав українське громадянство.
21 серпня 2005 офіційно змінив свій титул на "Верховний Архиєпископ Києво-Галицький", переніс свій осідок до Києва.
Його кандидатуру розглядали з 16 претендентів як одного з можливих наступників Папи Римського Івана Павла ІІ.
9 лютого 2011 в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що Папа Римський Бенедикт XVI прийняв відставку Любомира Гузара з посади глави УГКЦ.
Наступного дня під час прес-конференції Блаженнійший повідомив про це офіційно. Його наступником став Блаженнійший Святослав (Шевчук).
Блаженнійший Любомир був членом Пласту та одним із учасників ініціативної групи "Першого грудня".
З початком Євромайдану Блаженнійший Любомир активно висловлював свою громадянську позицію.
"Ми мусимо бути того свідомі, що у нашому народі є група людей, для яких найважливіша їхня власна вигода. Яка на це може бути ефективна відповідь? Серед нас дуже багато добрих людей. Але замало бути добрим — треба чинити добро. Якщо хочете жити у нормальній державі, передати її дітям і внукам — чинімо добро",– казав він під час одного зі своїх виступів на сцені Євромайдану.
О 18:30 31 травня 2017 року Блаженнійший Любомир помер на 85-му році життя після важкої недуги. В історію нашої країни він увійшов як могутній моральний авторитет і світило оптимізму серед безпросвітньої буденності.
"Коли людина думає, мовляв, "я не довіряю йому", то насправді вона думає про самого себе: і мені вірити не можна, і я обману. Недовіра до інших починається з недовіри до себе і своєї здатності поважати іншого".- Казав Блаженніший Любомир, якого так бракує зараз мільйонам українців.
Детальніше читайте у "24tv".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...