• Головна
  • Тернополяни можуть стати наставниками для дітей-сиріт
20:03, 14 червня 2019 р.

Тернополяни можуть стати наставниками для дітей-сиріт

Добровільну, безкоштовну підтримку та підготовку до самостійного життя дитини, що позбавлена батьківського піклування або живе в закладі для дітей-сиріт, можуть забезпечити охочі жителі Тернопільщини.

Часто діти з інтернатів залишаються сам на сам зі своїми проблемами, а після виходу із закладу не готові до життя поза його межами. Але навчити вихованців вирішувати власні проблеми, допомогти у соціалізації та адаптації до самостійного життя можна через особисте наставництво.

Як розповіла під час прес-конференції заступниця начальника  Служби у справах дітей Тернопільської обласної державної адміністрації Майя Шимашис, наставник – це друг-авторитет, готовий проводити час з дитиною, спілкуватися, давати поради.

—  Для дітей, які перебувають в інтернатних закладах, реалізується форма допомоги «наставництво». Це стосується не тільки випускників, але й усіх вихованців інтернатів. Дорослий може зголоситися бути другом, наставником для дитини, яка виховується у закладі. Для цього потрібно пройти навчання, зібрати необхідний пакет документів, що не складно. Особа-наставник може допомагати вихованцю та проводити з ним дозвілля: спілкуватися, забирати на вихідні дні до себе додому, проводити профорієнтаційну роботу, —  наголосила жінка.

Зазначимо, що наставником може стати повнолітня дієздатна особа. Вища освіта необов’язкова, тому наставником може бути й студент. Важливо розуміти відповідальність, щиро хотіти спілкуватися з підопічним, поважати його, бути відкритим, пишуть Тернополяни. Наставник повинен протягом року зустрічатися зі своїм підопічним щотижня щонайменше на одну годину. Він не зобов’язаний утримувати дитину, робити їй подарунки чи забирати додому. Наставник – це передусім підтримка.

Майя Шимашис також розповіла про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

—   Всі визнали, що найкраща форма виховання дитини – сім’я . Саме тому в нас існують і прийомні родини, і сім’ї опікунів, і дитячі будинки сімейного типу, а також альтернативна форма інтернатних закладів – малий груповий будиночок. Це будинок, де проживають діти-сироти та діти, розбавлені батьківського піклування. Кількість проживаючих – не більше 10 осіб. Вони повинні самостійно обслуговувати себе, також можуть купувати продукти, готувати їжу. Звичайно, у процесі життя та розвитку їм допомагають вихователі. Діти можуть відвідувати звичайну школу або професійні заклади та вчаться давати собі раду в житті, — підсумувала заступниця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #наставник #діти-сироти
Останні новини
Оголошення
live comments feed...