Віктор Овчарук: «Подвиг кожного добровольця, хто став на захист своєї землі, повинен зберегтися у літописі української держави. І у нашій пам’яті»

У Тернополі вшанували добровольців - у приміщенні драмтеатру відбулася церемонія нагородження «Лицарський хрест добровольця».

Стоячи, уся зала дякувала тим, хто першим став на захист нашої держави. Представники обласної та міської влади, волонтери з різних міст України, учасники бойових дій вручали нагороди 21 добровольцю Тернопілля. П’ятьох з них орденом «Лицарський хрест» вшанували посмертно - відзнаки отримували батьки, дружини, родини.

«Тисячі добровольців з усієї країни першими стали на захист країни, коли на українську землю ступив чобіт ворога, тисячі волонтерів продемонстрували нечувану силу єдності та підтримки нашим воякам, доводячи усьому світу, що український народ єдиний у помислах зберегти Україну і самостійно вирішувати власну долю. Не чекаючи жодної винагороди, залишивши власні справи, нерідко і престижні роботи, українські добровольці самовіддано взялися рятувати Україну. Серед них – і мешканці Тернопілля, - зазначив після церемонії голова обласної ради Віктор Овчарук. - Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Найщиріша подяка від усього депутатського корпусу і від мене особисто кожному добровольцю, жінкам та чоловікам за свідому, добровільну працю на благо миру на рідній землі. Дякуємо кожному, хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконував свій громадянський і військовий обов'язок. Доземний їм уклін за це. Подвиг кожного, хто став на захист своєї землі, не має права на забуття і повинен зберегтися у літописі української держави. І у нашій пам’яті».

Ініціатор відзначення добровольців, одна з керівників жіночої волонтерської сотні самооборони Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз наголосила: «Надзвичайно приємно було довідатися, що Тернопільська обласна рада прийняла програму підтримки учасників бойових дій, у тому числі і добровольчих загонів та волонтерів. Дякую голові обласної ради та депутатам за таке рішення!».

Усі нагороджені орденом «Лицарський хрест» за проявлені патріотизм і мужність при захисті незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України відзначені і почесними грамотами Тернопільської обласної ради з врученням грошової винагороди: Ярослав Антонюк – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Олександр Борисов – доброволець Окремого легко-піхотного загону «Волинь» Української Добровольчої Армії, Роман Безкостий – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Микола Гринчук – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Сергій Гусак – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Віталій Дерех – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Ярослав Лизун – доброволець 5-го окремого батальйону Української Добровольчої Армії, Микола Муравський – доброволець 8-го окремого батальйону Добровольчої Армії «Аратта», Андрій Нагірний – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Володимир Ришта – доброволець Окремого легко-піхотного загону «Волинь» Української Добровольчої Армії, Назар Сарабун – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Іван Тима – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Сергій Ткач – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Михайло Ухман – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», Олег Худий – доброволець батальйону «Чернігів», Валерій Чоботарь – доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор».

Також відзнаки Тернопільської обласної ради отримали і рідні загиблих Героїв – Галина Драбик, Сергій Дрьомін, Алла Квач, Кароліна Любчик, Михайло Юркевич.

Віктор Овчарук: «Подвиг кожного добровольця, хто став на захист своєї землі, повинен зберегтися у літописі української держави. І у нашій п..., фото-1 Віктор Овчарук: «Подвиг кожного добровольця, хто став на захист своєї землі, повинен зберегтися у літописі української держави. І у нашій п..., фото-2
добровольці нагородження урочистості Віктор Овчарук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі