• Головна
  • Шанувальникам вперше представили історію тернопільського футболу
09:30, 12 грудня 2012 р.

Шанувальникам вперше представили історію тернопільського футболу

Історію тернопільського футболу від її зародження і до сьогодні вперше представили шанувальникам. Офіційно цей вид спорту «прийшов» у наш регіон на початку минулого століття, гра була популярною серед місцевої молоді й раніше.

Юрій Гумен, директор Державного архіву в Тернопільській області: «1909 рік – це був етап такого початку організації футбольного життя Тернопільщини. Загалом футбол в нашому регіоні був ще занесений як теперішня гра мільйонів – в прямому і переносному змісті слова – ще наприкінці ХІХ ст. І власне, з цього періоду в Тернополі при молодіжних, учнівських товариствах, виникають перші секції гри, як тоді називали, «копаний м’яч».

Серед експонатів виставки – надбання тренерів, гравців, а головне – вболівальників тернопільського футболу, адже саме вони для першої такої експозиції віддали все, що важко збирали протягом багатьох років.

Микола Проців, краєзнавець, співорганізатор виставки «Футбольне Тернопілля»: «Відколи я себе пам’ятаю, я пам’ятаю себе, що я завжди ходив на футбол. Були такі моменти, що треба було пролізти через пліт без квиточка. Були, коли я вже мав якісь там перепустки, коли судив футбол у Львові студентом. Але завше цікавився його не тільки з точки зору як глядач подивитися, а якоїсь статистики. Колись я мав такий намір зібрати найбільше книг по футболу. В моїй колекції є дуже багато, починаючи від 1949 р. і по нинішній день я намагаюся весь радянський Союз, що видавав, зібрати по футболу і всю незалежну Україну».

Віталій Попович, журналіст, співорганізатор виставки «Футбольне Тернопілля»: «Це що представлено, якщо брати тільки мої дані, то це, що тільки я приніс. Просто площа архіву трошки замала для того, щоб всьо представити було, показати на розсуд відвідувачам виставки».

Родзинкою виставки «Футбольне Тернопілля» є прапор клубу «Нива», подарований «незвичайною» людиною.

Віталій Попович, журналіст, співорганізатор виставки «Футбольне Тернопілля»: «В 1998р. був подарований ФК «Нива» людиною, яка, можливо, як хтось там до неї ставиться, яка називала себе «королем», такий випадок був в нашій історії тернопільської «Ниви». Це є єдиний клуб в Україні, який носить назву «Королівського клубу», хоча жодних відзнак на емблемі нема, але менше з тим».

Виставку вже оглянули досвідчені футболісти Тернопільщини. Пригадавши початки своєї спортивної кар’єри, чоловіки визнали, що молодому поколінню буде чого в них повчитися, повідомляє Інтб.

Володимир Мариновський, голова Тернопільської обласної футбольної федерації: «Ще не одиниці, мабуть, дітей подивляться виставку цю. Вона є цікавою. Я думаю, що навіть в ракурсі цих прізвищ, які сьогодні тут є, діти мають на підставі чого вчитись, мають на кого бути похожим, тому я думаю, що це цікаво. Я думаю, що Федерація футболу буде робити все для того, щоб такі матеріали примножувати. І якщо нам вдасться ще найти в себе щось, ми добре подивимося, я думаю, що ми з радістю передамо його до архіву».

Виставка «Футбольне Тернопілля» діє в обласному Державному архіві, що на вулиці Сагайдачного, 14.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...