• Головна
  • Хто кладе “пороби” у подушки тернополян? (ФОТО)
16:30, 12 грудня 2012 р.

Хто кладе “пороби” у подушки тернополян? (ФОТО)

Віддаючи свої подушки і перини на чистку, люди і не здогадуються, які сюрпризи інколи ховають у собі.

Коли реставратори знаходять у пір’ї клубки ниток, шерсть тварин, лушпиння насіння, переплетення у формі хрестиків та інший мотлох, не сумнівайтеся – вам пороблено.

Недавно у селі Лози Збаразького району почала діяти майстерня з реставрації подушок і перин. Оксана Черняк вдихає друге життя у старі подушки. Колись наші бабусі оновлювали пір’яне добро вручну, а нині машина розпушує пір’я і дезінфікує ультрафіолетом за кілька хвилин, - пише Місто.  Далеко пішов прогрес, чого не скажеш про людські інстинкти – вони залишилися давніми, як світ.

– Відколи працюю реставратором, бачила у подушках різну гидоту: і клубок червоних ниток, і чорних з голкою, — розповіла Оксана Черняк. — Був ще клубок пір’я, перев’язаний мотузкою, і такий великий, як курка завбільшки. Траплялися навіть ляльки…
Про пороби пані Оксана раніше чула, а тепер бачить їх. У те, що замовлені предмети шкодять, вона вірить, тому не торкається до них руками – витягує зі спеціальних відсіків машини палкою або з допомогою пакета. Клієнтам Оксана Черняк обов’язково повідомляє про знахідки. Люди зазвичай сприймають інформацію спокійно, мовчки беруть чисту подушку і «доважок» до неї.

«Чари» можуть перебувати у перинах і подушках роками, і людина, яка ними користується, навіть не підозрюватиме, що на неї спрямовані енергетичні «стріли». Пороби «працюють» і тоді, коли перина чи подушка є елементом декору.

Чужорідний предмет має своє призначення. Так, шерсть собаки і кішки зазіхає на подружнє щастя. Злидні на господаря наводить лушпиння від соняшника, а насіння гарбуза сприяє появі захворювань кісток, каміння у нирках. Продірявлені ганчірки символізують важку операцію. Крупу ховають, щоб спровокувати сварки і хвороби. Нитки, мотузки, зав’язані у вузол, сприяють утворенню злоякісних пухлин, гострі предмети – появі ран і болю. Зроблені із пір’я або паличок хрести означають пороблення на смерть, мотузочка з петлею підштовхує до самогубства. Якщо у подушці виявлено землю, то, швидше за все, це цвинтарна земля, що несе у собі енергетику мерця.

Виявивши подібну гидоту, у жодному випадку не торкайтеся її. Підважте палкою або захопіть щипцями і спаліть на роздоріжжі.

Напередодні Нового року дуже доречно провести ревізію постільних предметів та й взагалі зробити у хаті генеральне прибирання.

Хто кладе “пороби” у подушки тернополян? (ФОТО), фото-1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...