Віктор Овчарук: Жителі кожного населеного пункту області повинні мати безперешкодний доступ до необхідних медикаментів

На цьому голова обласної ради наголосив під час наради з головами ОТГ, головними лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги та районних лікарень, що стосувалася ходу реформування системи охорони здоров’я області.

«Важливою складовою лікувального процесу на будь-якому рівні медичної допомоги є медикаментозне забезпечення, новим механізмом якого стало повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування за допомогою програми «Доступні ліки».

Однак, реалізація цієї системи втрачає частину своєї ефективності, коли пацієнту доводиться долати десятки кілометрів, аби знайти аптеку, де ці медикаменти можна придбати. Вирішення цієї проблеми ми бачимо у поглибленні співпраці медичних закладів із комунальними аптеками, зокрема - поліпшенні умов надання в оренду приміщень для їх розташування, це, у свою чергу, сприятиме розширенню мережі комунальних аптек у селах районів.

Саме комунальні аптеки зможуть забезпечувати сільських жителів лікарськими засобами, у тому числі за пільговим та безкоштовними рецептами. Окрім того там можна отримати ліки за урядовими програмами, пілотними проектами та для застрахованих осіб, відповідно до договорів зі страховими компаніями. Як і в усій мережі комунальних аптек діятимуть знижки для пільгових категорій населення (інвалідів, пенсіонерів, учасників бойових дій, внутрішньо переселених осіб) та дисконтна програма для кожного відвідувача», - зазначив Віктор Овчарук.

За словами очільника області, відсутність аптечних пунктів комунальних аптек у віддалених селах спричиняє чималі труднощі для їх мешканців. Тому місцеві ФАПи мають зрозуміти необхідність їх сприяння для розміщення аптечних комунальних закладів у своїх приміщеннях, цього мають прагнути і голови ОТГ.

«Сьогодні ми докладемо усіх зусиль, щоб відновити мережу комунальних аптек у краї, адже вони виконують не лише соціальну функцію, а й несуть відповідальність за якість ліків, що відпускають», - підсумував голова обласної ради.

комунальні аптеки ліки Віктор Овчарук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі