• Головна
  • В Тернопільській області зменшилась кількість хворих на ГРВІ
09:30, 13 грудня 2012 р.

В Тернопільській області зменшилась кількість хворих на ГРВІ

Кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції в Тернопільській області зменшилась, констатують лікарі. За останній тиждень захворіло більше 2600 людей. Показник захворюваності у нашій області складає майже 25 хворих на 10 тисяч населення, тоді як епідпоріг - майже 61.

Більше половини із тих, хто захворів, - діти до 18 років. І хоч до епідемічного порогу ще далеко, та лікарі можливості виникнення епідемії не заперечують. За прогнозами Міністерства охорони здоров'я України, в епідсезоні 2012/2013 року в країні циркулюватимуть нові штами грипу "Вікторія" та "Вісконсін".

- В епідемічному сезоні 2012/2013 років мають циркулювати віруси грипу А "Каліфорнія", вірус грипу АH3N2 "Вікторія" і В "ВІсконсін". Скажемо, ці віруси взагалі циркулювали, можливо, вони себе не дуже проявили. Наприклад, АH3N2 і в минулому році циркулював. Можливо, менше буде циркулювати грип AH1N1 "Каліфорнія", - розповіла тв4 завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.

За даними моніторингу, який веде вірусологічна лабораторія, захворювання на грип А чи В - випадки одиничні. Ситуацію із ГРВІ в Тернопільській області медики називають некритичною. Найкращий спосіб застрахувати себе від грипу - щеплення, кажуть медики. В області щепилося вже більше семи тисяч осіб.

- Поки якраз такий рівень захворюваності, скажемо, невеликий, то є ще можливість провакцинуватися. Ще є можливість захистити свій організм від вірусів грипу, - каже Марія Павельєва.

Лікарі радять пильності не втрачати - за несприятливої погоди можливе зростання захворюваності. Рекомендують медики не спілкуватись із хворими на гострі респіраторні вірусні інфекції, вести здоровий спосіб життя, вдягатися відповідно до погоди та слідкувати за харчуванням. Виснажений організм не має сил для захисту від вірусів, тому запорукою здоров'я називають відпочинок та сон.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...