• Головна
  • У Тернополі від морозу може постраждати система централізованого водопостачання міста
17:00, 13 грудня 2012 р.

У Тернополі від морозу може постраждати система централізованого водопостачання міста

У період зниження температури без аварійних ситуацій у Тернополі не обійдеться, прогнозують тернопільські комунальники. Не виключено, що від зниження температури постраждає система централізованого водопостачання міста.

Тиск ґрунту на зношену водопровідну мережу може спричинити проривання труб. У групі ризику – чавунні водопроводи. Труби з цього матеріалу зосереджені поблизу каналізаційно-насосних станцій.

У зимовий період температура повітря у Тернополі може опускатися навіть до мінус 30 градусів. До таких ситуацій потрібно готуватися завчасно, каже директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма.

– Працівники підприємства обслуговують систему водопостачання так, щоб вона працювала за будь-яких умов. Та за результатами попередніх років у Тернополі намітилось кілька проблемних ділянок. Як правило, аварійні ситуація найчастіше виникають на приватних та відомчих мережах. Доволі часто у приватному секторі громадяни легковажать нормами прокладання мережі і розташовують її вище глибини промерзання. Торік траплялися випадки, коли земля в окремих місцях промерзала навіть до 1,2 м, тому рекомендовано прокладати труби на глибині не менше 1,4 метра. Частина власників будинків не дотримуються цієї норми. Відтак при низьких температурах можливе замерзання води у мережі, – пояснює директор водоканалу.

Другу сходинку у рейтингу потенційно проблемних ділянок займає знову ж таки приватний сектор, щоправда, в частині замерзання колодязів. Через нещільно прилеглі накриття мороз може проникати у колодязь, вода замерзає, розтискає труби і спричиняє аварійні ситуації.

– Третій варіант – це багатоквартирні та новозбудовані будинки. У зв’язку з неповним заселенням будинку відбувається малий водорозбір. Крім того, більшість нових будинків мають індивідуальну систему опалення, а незаселені квартири не опалюються. У деяких багатоповерхівках є місця з мінусовою температурою. Там же може промерзати внутрішньобудинкова мережа. Є випадки, коли у новозаселених будинках замерзають стояки і частина мешканців залишається без води, – пояснює Володимир Кузьма.

Звичайно, трапляються випадки, які важко передбачити, але які, водночас, є закономірними. Зокрема у Тернополі прокладено багато чавунних труб, а чавун негативно реагує на сезонні рухи ґрунтів, хоча у свій час він вважався найнадійнішим матеріалом. Промерзання землі зумовлює розширення та звуження труб, відтак вони можуть тріскати. У результаті протягом грудня-березня виникають аварії на чавунних водопроводах. Чавунні труби, як правило, мають великий діаметр і знаходяться на виході з каналізаційно-наносних станцій, зокрема, на вул.15 Квітня, у селі Біла. Зараз водоканал намагається замінювати чавун виключно на поліетиленові труби, які мають високу гнучкість.

– Також аваріям можуть сприяти рекламні носії, які встановлюють в охоронних зонах наших мереж. Підприємство веде активну боротьбу з таким явищем, а міськвиконком проводить зустрічі із власниками рекламних носіїв на тему їх перенесення на інші ділянки. Під час промерзання ґрунту біг-борд виконує функцію вітрила, що спричиняє тиск на трубу. Власники носіїв нібито усвідомлюють проблему, однак процес їх перенесення відбувається дуже мляво, – каже Володимир Кузьма.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"ТЦК шукає людей з певними професіями, в жовтні мобілізація торкнеться цих категорій": ці чоловіки підуть служити
"Масштабна і дика злива рине прямо завтра, в області йде несамовитий та потужний дощ": буде різкий холод, вітер і негода
"З 1 жовтня тариф на електроенергію радикально зміниться, українці не чекали цих нововведень": скільки треба платити?
"Чоловіків із цими професіями відправлять у ТЦК, буде колосальна втрата бронювання": повістки, мобілізація з 1 жовтня
Оголошення
live comments feed...