• Головна
  • Дороги Тернополя почали посипати шлаком
18:00, 13 грудня 2012 р.

Дороги Тернополя почали посипати шлаком

Сьогодні дороги Тернополя посипали шлаком.  

Про це заявив заступник начальника управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради Олег Соколовський.

– Коштів на закупівлю солі поки що вистачає, пальне є. Необхідна кількість солі закуплена. Проблема з посипкою є чисто технологічною. Перша посипка завжди неефективна, коли ми покриваємо наступну – вже починається реакція. Справа в тому, що на Тернопільщині дуже висока вологість. Як би ми не посипали і що би ми не робили, відбувається відновлення ожеледиці. Тому сіль працює тільки певний період. Коли знову падає сніг, вона вже не працює. На даний час ми опрацьовуємо багато різних технологій. Сьогодні, наприклад, сипали шлак.  Бо побачили, що сіль вже не дає такого ефекту. Зараз усі ухили і небезпечні ділянки посипані шлаком.

За словами Олега Соколовського, перша посипка завжди є неефективною.

–  Це чисто хімічна реакція. Тому, коли іде перша посипка, оперативно готуємо другу. Щодо кількості солі – 10 відсотків солі достатньо, щоб до 10 градусів морозу сіль працювала. Після 10 градусів сіль не є ефективним засобом. Тому, коли була велика кількість опадів, здійснювали посипання, але ефект був не той, який би ми хотіли. Бо тільки посипали – накриває новим снігом. Була висока вологість і одразу утворювався лід. Через вологість та поганий клімат ефект був дуже-дуже слабенький. Якби таку саму кількість солі посипали в Хмельницьку - ефект був би у два рази вищий. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...