"Ми підловили цю ідею у Європі": тернополяни виготовляють оригінальні декорації з моху (ФОТО)

Нетиповий декор зі стабілізованого моху, який своїми руками роблять тернополяни Олександр Кобилинський, Христина та Тетяна Мархівка, змінить та збагатить кольором будь-яке приміщення.

Як повідомляють "Тернополяни", понад три роки тому умільці навчилися стабілізувати мох, а оформлюють приміщення та виготовляють оригінальний декор із рослини близько два роки.

"Цією рослиною можна задекорувати будь-яке приміщення – офіси, квартири, заклади харчування, установи. Можна декорувати мохом стіну, стелю, рамки, вазони, дзеркала – все, що запропонує ваша фантазія. Зазначу, що ми перші як у Тернополі, так і в Західній Україні, хто почав стабілізувати мох, а потім почали й декорувати. Ми підловили цю ідею за кордоном, адже в Європі понад 5 років оформлюють приміщення стабілізованим мохом. В Україні ж таким декоруванням дуже мало хто займається", — поділився умілець.

Чоловік зазначив, що час, який потрібно витратити на декорування коливається в залежності, який об’єм робіт потрібно виконати та скільки додаткових матеріалів треба заготовити. Інколи 3-4 дні, а часом і 2-3 місяці.

"Рослину потрібно замочувати у спеціальному розчині, завдяки якому мох набуває певного кольору та не втрачає натуральних компонентів. Тобто стабілізатор замінює натуральні речовини, що рослинці вже не потрібен грунт, вода. Мох має чимало корисних властивостей: відштовхує пилюку, вбирає вологу й не пересушує приміщення, виділяє кисень та поглинає вуглекислий газ. До того ж людям, які страждають на алергію, не варто боятися. Стабілізований мох – гіпоалергенний. Комахи не сідають на рослину, адже та не має речовин, які би приваблювали живність. МИ співпрацюємо і з дизайнерами, тож ідей, як задекорувати приміщення, з’являється чимало", — наголосив Олександр Кобилинський.

"Ми підловили цю ідею у Європі": тернополяни виготовляють оригінальні декорації з моху (ФОТО), фото-1 "Ми підловили цю ідею у Європі": тернополяни виготовляють оригінальні декорації з моху (ФОТО), фото-2
Мох декорації тернополяни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі