• Головна
  • На Тернопільщині деякі лікувальні заклади не мають у своєму штаті жодного медичного працівника
14:30, 14 грудня 2012 р.

На Тернопільщині деякі лікувальні заклади не мають у своєму штаті жодного медичного працівника

На Тернопільщині понад два десятки лікувальних закладів первинної ланки не мають у своєму штаті жодного медичного працівника. Раніше таку ситуацію пояснювали небажанням медиків працювати у сільській місцевості. Однак це не єдина причина такого нездорового для області з кількома медичними закладами явища.

Махінації в частині прийому та роботу молодих спеціалістів у медичній сфері набули загрозливого характеру. На вакантні посади приймають кого завгодно, тільки не направлених на ці робочі місця спеціалістів. А деякі лікарі взагалі на одне вакантне місце замовляють по три випускники.

За даними реєстру медичних кадрів у Тернопільській області нараховується майже 360 вакантних лікарських посад. З них повних посад – 213. Понад 60% цієї цифри – це вакантні посади  у закладах сільської місцевості. В області функціонує 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 13 ФАПів, у яких немає жодного медичного працівника. Загалом відсутністю кадрів найбільше «хворіють» заклади первинної ланки. Саме на них обіцяє зосередити увагу головне управління охорони здоров’я.

– Першочергово необхідно вирішувати питання укомплектування посад закладів охорони здоров’я у сільській місцевості, а особливо сімейних лікарів. Тільки тоді можна говорити про вторинний та третинний рівень. Якщо ми плануємо направити молодого спеціаліста на рекомендовану посаду, то вона, згідно з реєстром, повинна бути вакантна. На жаль, мушу констатувати, що сьогодні робота із реєстром не є досконалою, – наголосив головний спеціаліст з питань кадрової роботи та державної служби ГУОЗ ОДА Олександр Кузнець.

1 вересня лікувальні заклади подають інформацію щодо кількості вакантних посад для направлення на роботу молодих спеціалістів. Після цього на адресу управління надійшло 28 додаткових клопотань, з них 8 з проханням направити молодих спеціалістів на посади сімейних лікарів. Решта – на вузькі спеціальності: хірурги, терапевти, кардіологи тощо. Часто клопотання є необґрунтованими, стверджує Олександр Кузнець.Вони не мають реального підґрунтя. В результаті після закінчення інтернатури область не може забезпечити молодих фахівців робочим місцем.

– Наприклад, у Збаразькому районі не міг влаштуватися на посаду лікаря-хірурга молодий спеціаліст, який тільки-но закінчив інтернатуру. Причина – немає вакантних посад. Разом з тим, в інтернатурі готується спеціаліст 2011 року випуску, який скерований на посаду хірурга у цю ж лікарню. Головним лікарем цього ж закладу надано клопотання на випускника 2013 року на посаду хірурга. Виникає питання, де всі ці спеціалісти будуть працювати, якщо вакантних посад, як зазначають у закладі, немає. Інший приклад: скоро завершує навчання в інтернатурі спеціаліст Г., направлений у Чортківську лікарню на посаду лікаря-інфекціоніста. А, згідно з реєстром, всі штатні посади у районній лікарні укомплектовані. Випускниця 2011 року Н. скерована туди ж на посаду лікаря-дерматолога, а, згідно з реєстром, в районній лікарні така посада навіть не числиться. Водночас ці лікарі направлені на роботу згідно з клопотаннями головних лікарів, – розповідає "Номер один" Олександр Кузнець.

У даний час проводиться підготовка до розподілу акушерок обласних вищих навчальних закладів першого та другого рівня. На запит управління щодо вакантних посад для цієї категорії випускників відповіді з переліком вакансій надійшли з 4 районів: Збаразького, Зборівського, Монастириського та Зборівського. Решту районів повідомили, що вакантних посад немає. Водночас в області є неукомплектованими 18 посад акушерок, а 13 ФАПів взагалі не мають жодного медичного працівника. Тільки у Лановецькому районі є десяток таких проблемних ФАПів. Де логіка? В області працює два вищих навчальних заклади першого та другого рівня, два приватних медичних коледжі, випускники не можуть працевлаштуватися, а лікарні – без медиків.

Чимало скарг та позивних заяв у сфері медицини пов’язані саме з прийомом та звільненням з роботи.

– Така ситуація виникає тому, що головні лікарі не дотримуються нормативів законодавства про працю. Наприклад, у 2011 році випускниця П. після проходження інтернатури направлена на роботу у Збаразьку районну лікарню. Головним лікарем їй відмовлено у працевлаштуванні через відсутність вакантних посад. Спеціалісти зверталася в головне управління та МОЗ. У міністерстві підняли програму кадрів і з’ясувалося, що посада укомплектована спеціалістом, який не відповідає цьому плану. Дійсно, у реєстрі на посаду клінічного фармацевта головним лікарем зараховано випускницю Львівського політехнічного університету, яка по суті справи є інженером і може працювати на фармацевтичних фабриках та заводах, але жодного відношення до клінічної фармації вона не має. У спеціаліста навіть немає базової медичної освіти, – констатує Олександр Кузнець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...