• Головна
  • Українці матимуть право вирішити, чи стануть вони донорами після смерті
11:00, 15 грудня 2012 р.

Українці матимуть право вирішити, чи стануть вони донорами після смерті

У Міністерстві охорони здоров'я гарантують, що законопроект про вилучення органів для донорства внесуть до парламенту лише після повного громадського обговорення.

Так трансплантологи пропонують пом'якшити формулювання у документі. В Україні не буде чіткої презумпції згоди чи незгоди. Кожен громадянин за життя має право вирішити, чи стане він донором після смерті, повідомляє ТСН

Якщо він не хоче ділитися власними органами, його заява буде внесена до загальнонаціонального реєстру. Однак і за родичами залишається право голосу. Це компромісний варіант. Бо повна презумпція згоди викликала неоднозначну реакцію у суспільстві.

Ще обговорюється механізм відмови від донорства. Це буде або електронна подача заяви, або письмова - у найближчій лікарні, по досягненню особою 18-ти років.

"Кожен громадянин, який не хоче бути донором у разі смерті, може написати відповідну заяву, яка потрапить у реєстр державної служби трансплантації, і ні в якому разі забір органів не буде здійснений. За родичами теж залишається право написати заяву на ім'я головного лікаря про те, що за життя ця людина не хоче, щоб у неї забирали органи", - зазначив головний позаштатний трансплантолог МОЗ Олександр Ніконенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...