• Головна
  • Сьогодні вночі святий Миколай розносив подарунки чемним тернополянам
08:30, 19 грудня 2012 р.

Сьогодні вночі святий Миколай розносив подарунки чемним тернополянам

19 грудня православні та греко-католики вшановують св. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників.

В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від св. Миколая які вони зранку знаходять під подушками, нечемні ж отримують різки.

Святий Миколай – єпископ Міри у Лікії, також відомий як Миколай Чудотворець за численні чуда, здійснені за його посередництвом. Про добрі справи святого Миколая в народі складені перекази, що передаються з покоління в покоління. Вони оповідають про те, як святий Миколай допомагав бідним і знедоленим, а дітям таємно підкидав монети і їжу у виставлені за двері черевички. Ще одна легенда розповідає про те, як він допоміг бідній дівчині вийти заміж за коханого, давши їй грошей на придане. 

З тих пір щороку в грудні святий Миколай приходить на землю і приносить дітям подарунки.

В давнину на празник святого Миколая варили пиво, пекли печиво, скликали друзів, музик, читали молитви. На всій територій України влаштовували обіди на честь Миколая угодника з приготуванням пива й меду.

На Поділлі господар мав пройти через подвір’я та дати худобі їсти, вважалося, якщо після цього першим до господи завітає чоловік, протягом року родину супроводжуватиме щастя й добробут. 

В Україні, за традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого.

В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...