• Головна
  • За спалювання стерні і сміття тернополян будуть штрафувати
18:03, 16 серпня 2019 р.

За спалювання стерні і сміття тернополян будуть штрафувати

Від початку року на полях області сталося близько тисячі пожеж через спалювання післяжнивних залишків. Це утричі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій в області.

Загалом пожежі в екосистемах охопили площі понад 800 га. Це призвело не лише до погіршення якості ґрунтів, а й до загибелі тварин. Люди продовжують нехтувати забороною розведення вогню на полях, – каже начальник Державної екологічної інспекції в Тернопільській області Едуард Ференц. Найчастіше порушують селяни та фермери.  

«Штрафи за спалювання післяжнивних залишків становлять для громадян: від 170 до 340 грн. для посадових осіб –  від 340 грн. до 1360 грн. Якщо спалювання відбувається на території природно-заповідного фонду, для підприємців передбачені такі штрафи: 850 – 1700 грн. Якщо спалювання призвело до тяжких наслідків, то порушника можуть притягнути до кримінальної відповідальності».

Екологи стверджують: велика кількість пожеж пов’язана з незначною відповідальністю. Експерти припускають: у разі збільшення штрафів, а також запровадження регулярних перевірок екологічної інспекції, таких порушень поменшало б.

З приходом осені люди починають спалювати сухе листя та сміття. Відтак екологічна інспекція проводитиме спеціальні рейди з виявлення порушників, пише зз.

#Тернопільщина #сміття #вогонь

Коментарі

Оголошення
live comments feed...