• Головна
  • Що будуть робити з літаком в парку «Національного відродження» у Тернополі?
13:30, 20 грудня 2012 р.

Що будуть робити з літаком в парку «Національного відродження» у Тернополі?

Літак, розташований при вході в парк «Національного відродження», не є історичною пам’яткою, а лише об’єктом оформлення входу в парк. Також знак є частково пошкодженим, повідомляє заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру міськради Данило Чепіль.

Такі висновки зробила комісія, яка за дорученням міського голови перевірила стан літака. Питання щодо коштів, які йдуть на утримання об’єкту, комісія не вивчала, повідомляє пан Чепіль. 

- Перевіряючі віднайшли документацію на спорудження літака, - інформує Данило Чепіль. – Проект виконав у 1972 році Тернопільський філіал інституту «Діпроцивільпромбуд». Він має назву – «Оформлення входу в парк «Березовий гай». У документації відсутні будь-які матеріали художніх рад міста чи області. Тому збудований знак ми не класифікуємо як монумент чи пам’ятник. Це лише елемент входу в парк. Окрім того, комісія визначила, що даний знак є частково пошкоджений.

Про те, що будуть робити з літаком – ремонтувати чи знімати, пан Чепіль не повідомляє. Акт роботи комісії, за його словами, направили меру міста.

Тернополяни активно обговорюють питання долі літака в соцмережах. Кажуть, що цей знак у місті знає кожен, а на утримання його не може йти багато коштів. Люди не хочуть, щоб будувати почали ще й на місці літака, вистачає танка на майдані «Перемоги».

- Боюсь, доля літака така, як танків у Парку Слави, - каже громадський активіст Андрій Любецький. - Тільки літак не будуть фарбувати в квіточку, а просто знімуть і здадуть на металобрухт! Дивна виходить логіка в міської влади - якщо будь-яка скульптура не включена в реєстр пам'яток, то можна плюндрувати, малювати, знищувати, ламати. І найголовніше - без будь-якої відповідальності. Минулого року на громадській раді архітектор підрахував, що на демонтаж літака піде до 4 мільйонів гривень. Ремонт споруди обійдеться дешевше. Та визнати літак архітектурною пам’яткою може тільки влада, тому й маємо замкнуте коло.

Пан Любецький створив групу в контактах «Захистимо танк і літак», де 73% з учасників опитування не погоджуються, щоб літак на "Східному" зняли. А ще Андрій Любецький збирає тернополян, щоб зліпити танк зі снігу на майдані «Перемоги». Відбудеться це тоді, як тільки трохи потепліє і сніг стане таким, що з нього можна щось зліпити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...