• Головна
  • На Тернопільщині школярі відмовляються ходити в туалет через порушення їх прав на приватність (ФОТО)
15:03, 1 вересня 2019 р.

На Тернопільщині школярі відмовляються ходити в туалет через порушення їх прав на приватність (ФОТО)

Через відсутність елементарних умов у шкільній вбиральні діти на Тернопільщині відмовляються ходити в туалет. А якщо і йдуть туди, то під час уроків, щоб ніхто не бачив. Чому склалася така ситуація — далі у матеріалі. Пишуть Тернополяни.

Проблему у спільноті «Бучацькі справи», що в мережі «Фейсбук» порушив батько учениці Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів Олег Кулик. За його словами, дитина не хоче іти в школу, бо в там у туалетах немає навіть перегородок, не те що окремих кабінок.

“Хотілося б розказати про дві болючі проблеми у Бучацькій ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів. Я, як батько двох діток (дівчаток), одна з яких навчається в п’ятому класі Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, а інша наступного року піде в перший клас цієї ж школи, боляче сприймаю слова доньки-п’ятикласниці про те, що вона не хоче навчатися у школі № 2, яка для мене є рідною, в якій я навчався 10 років та здобув атестат про повну загальну середню освіту. Донька віддає перевагу Бучацькому ліцею, що знаходиться на третьому поверсі її ж школи.

Причиною даної картини являється те, що дівчинка соромиться ходити у шкільний туалет, який не відповідає державним стандартам. Туалет обладнаний чашами генуя. Відсутність кабінок у туалетних кімнатах для старшокласників є порушенням державних санітарних норм, адже згідно пункту 7.5. “Державних санітарних правил і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів”, затверджених у 2001 році, унітази в туалетних кімнатах встановлюють для учнів навчальних закладів I ступеню – у відкритих кабінах, для учнів навчальних закладів II-III ступеню – в кабінах з дверима. У туалетах для дівчат одна кабіна повинна бути з дверима і замком, інші – з дверима висотою 1 м. Туалети для 1- 4 класів повинні бути обладнані дитячими унітазами.

Право на приватність – є базовим правом людини, а питання облаштування шкільного туалету – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності, адже шкільні туалети потенційно є простором шкільного цькування», — каже пан Олег.

Дівчинка також розповіла батьку, що багато її однокласників та шкільних друзів не ходять до шкільних туалетів у школі №2, а ті що йдуть, то намагаються це робити під час уроку, шляхом відпрошування у вчителя, оскільки в той момент велика ймовірність, що у шкільному туалеті вони будуть одні. Дехто із учнів при потребі на перерві старається скористатись шкільним туалетом Бучацького ліцею.

За словами Олега Кулика, в основі вирішення таких проблем має бути проста філософія – школа має бути територією комфорту в першу чергу для дітей. Відтак, чоловік письмово звернутися до начальника відділу освіти Бучацької РДА з проханням зреагувати на вказані проблемні питання та забезпечити їх усунення в найкоротші терміни.

Тим часом журналісти звернулися за коментарем і роз’ясненням щодо даної проблеми до начальниці обласного управління освіти і науки Ольги Хоми. Чиновниця зазначила, що знає про проблему, однак питання на рівні районної школи повинні вирішувати місцеві відділи освіти. Мовляв, кошти на облаштування внутрішніх вбиралень надійшли на тамтешній відділ освіти, який мав би розподілити їх по школах, де є проблемні туалети.

Тим часом у районному відділі освіти із журналістами часу поговори не знайшли, «прикриваючись» нарадою і порекомендували зателефонувати з наступного тижня.

Між іншим, цього року на внутрішні вбиральні у школах виділили кошти на районні та об’єднані територіальні громади. З державного бюджету на це отримали більше 7 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль
Оголошення
live comments feed...