• Головна
  • В одній з тернопільських шкіл реалізують систему інклюзивного навчання (ВІДЕО)
21:02, 3 вересня 2019 р.

В одній з тернопільських шкіл реалізують систему інклюзивного навчання (ВІДЕО)

Окрема кімната для розвитку і розваг. Діти які навчаються в інклюзивних класах тепер мають можливість розвивати свої здібності в окремо виділеному для цього приміщенні. Йдеться про 28 школу в Тернополі. Тут відкрили спеціальну кімнату і закупили спеціальне обладнання. Отож, як виглядає перший в місті клас для дітей з інклюзією - розкаже Оксана Рогачук. Показує Т1.

Першу у Тернополі кімнату для дітей з інклюзією відкрили напередодні навчального року у 28-ій школі. Особливо такій новині зраділи батьки дітей, які потребують особливого підходу та нагляду фахівців. 

Пані Анна цього року привела у перший клас синочка. Розповідає, у нього розлад гіперактивності з дефіцитом уваги. Переконана, що така кімната та система інклюзивного навчання допоможе малечі не лише здобувати знання, а й краще соціалізуватись.

- Вона все ж таки потрібна для дітей. Ці тренажери і цей балансер знімає нервове навантаження у таких дітей. Ця школа в нас є по приписці і я про неї чула найбільше позитивних відгуків про інклюзивну систему навчання, - каже мама першокласника Анна Косович.

У цю інклюзивну кімнату придбали усе необхідне обладнання. Це речі і для відпочинку, і навчання та розвитку.  В адміністрації школи кажуть, відкрити цей клас допомогли спонсори, долучились і представниці Тернопільського осередку громадської організації "Дія". Голова Ольга Шахін зізнається, рада, що має змогу долучатись до таких знакових справ.

- Ми багато говоримо, що потрібно допомагати таким діткам. Але їм не потрібно допомагати, вони повинні відчувати себе серед нас, повноцінними, так як всі діти. Ми неодноразово відвідували школи де навчаються особливі діти. І ми дуже раді будемо допомогти кожній школі, кожному дитячому садочку де такі дітки є, адже вони наше майбутнє, - каже голова тернопільського осередку Го "Асоціація жінок України «Дія»", радниця міського голови Тернополя Ольга Шахін.

Дирекція школи каже, вони в свою чергу, разом із педагогами стараються створити максимально комфортні умови аби  учні інклюзивних класів відчували себе на рівні зі своїми однолітками. Впровадження реформи інклюзивної освіти в цьому допомагає. Адже у цих класах, в кожного вчителя є асистент, який слідкує аби усі дітки якісно засвоювали матеріал.

- Можна спостерігати тенденцію, що в такому класі діти більш чутливі, лояльні та співчутливіші. Але звичайно наше суспільство ще далеко не готове до сприймання такої форми освіти для таких дітей. Хочемо сказати, що ми досягли досить непоганих результатів і нашим таким дітям і батькам особливо надіюсь що комфортно і добре в нашій школі, - каже директорка тернопільської ЗОШ I-III ст. №28 Лілія Вавринів.

Поєднання дітей з різними нозологіями в одному класі - це вже звична практика для навчального закладу. У 28 школі зараз діє 5 інклюзивних класів, у яких навчається 8 учнів. Тож кімната з спеціальним обладнанням - саме те, чого потребували особливі діти. лагерь карпаты

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #школа

Коментарі

Оголошення
live comments feed...