• Головна
  • Олігарха з Тернопільщини оштрафували на понад 100 мільйонів
18:02, 5 вересня 2019 р.

Олігарха з Тернопільщини оштрафували на понад 100 мільйонів

Антимонопольний комітет України ухвалив рішення про примусовий поділ групи компаній Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа, яка займається виробництвом азотних добрив, про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв, передає УНІАН.

«Сьогодні, 5 вересня 2019 року, Антимонопольний комітет ухвалив рішення примусово поділити групу компаній OSTCHEM Дмитра Фірташа в частині виробників азотних мінеральних добрив і накласти на «НФ Трейдінг Україна» штраф у розмірі 107 млн грн», - повідомив він.

За інформацією Терентьєва, комітет встановив, що група компаній у складі заводів-виробників ПАТ «Азот», ПрАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання азот» та оптової торговельної компанії ТОВ «НФ Трейдінг Україна» зловживала монопольним (домінуючим) становищем на ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив впродовж 2014-2017 років. Зазначається, що порушенням законодавства про захист економічної конкуренції визнано систематичний перепродаж всередині групи за завищеними цінами природного газу, який є основною сировиною при виробництві добрив, що призвело до встановлення необґрунтованої собівартості їх виробництва та, як наслідок, до завищення вартості реалізації добрив.

Крім того, повідомляється, що зупинка заводами з березня по червень 2017 року (сезон весняно-польових робіт) виробництва азотних мінеральних добрив призвело до недопоставки товару аграріям. «Підставою» для зупинки заводів стало свідоме непроведення розрахунків за поставки газу і навіть невитребування вже оплаченого групою газу зі сховищ. Водночас із покупців було взято передоплату за виробництво добрив.

«Оскільки реалізація добрив за межі групи відбувалась через торгову компанію ТОВ «НФ Трейдінг Україна», на цю компанію накладено максимально можливий відповідно до діючого законодавства штраф у розмірі 107 млн грн», - зазначив Терентьєв.

На думку АМКУ, якби три основних вітчизняних заводи-виробники азотних мінеральних добрив конкурували між собою, а не діяли як один суб'єкт - група OSTCHEM, встановлені зловживання були б неможливими.

«Тому, з урахуванням тривалості та істотності порушення, його негативного впливу на аграрний ринок держави та з метою ефективного припинення зловживання монопольним становищем до заводів групи застосовано санкцію у вигляді примусового поділу, який має відбутись впродовж 9 місяців із дати отримання цього рішення», - пояснив голова АМКУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дмитро Фірташ #АМКУ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...