• Головна
  • У 2013 році тернополянам обіцяють двічі збільшувати мінімальну зарплату
10:00, 25 грудня 2012 р.

У 2013 році тернополянам обіцяють двічі збільшувати мінімальну зарплату

Майже 300-та мільйонів гривень складе бюджет Тернопільщини у 2013-му році.

У порівнянні з минулим роком, він зріс на 14 мільйонів. Збільшиться з 1-го січня й мінімальна зарплата. При чому двічі за рік.

Степан Скибиляк, 1-й заступник начальника головного фінансового управління Тернопільської ОДА: «З 1 січня 2013 р. мінімальна заробітна плата складе 1147 грн., з 1 грудня – 1218 грн. Відповідно розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду з 1 січня – 845 грн., з 1 грудня – 928 грн. Зростають стипендії: основні стипендії – це 550-730 грн., а для дітей-сиріт – 1 760 грн./місяць».

А от у тих, хто неналежно виконує свою роботу, доходи навпаки зменшаться. Численні премії та надбавки, повідомили в облдержадміністрації, останнім часом спостерігають саме в тих чиновників, які не виконують поставлених перед ними завдань. Таке зустрічається сьогодні в багатьох районах області, передає ІНТБ. 

Василь Гецько, начальник головного управління економіки Тернопільської ОДА: «Аналогічна картина в нас по Заліщицькій, Кременецькій, Монастириській, Шумській міських радах, а також по окремих сільських бюджетах. В тому числі по бідному бюджету с. Смиківці, де фіксується заборгованість заробітної плати, при тому, що її не мало би бути по цій територіальній громаді».

Заберуть частину грошей в районів, а також в обласного центру й через зміни в охороні здоров’я. З нового року фінансувати швидку медичну допомогу з їхніх бюджетів уже не будуть. Цю ділянку роботи віддадуть під опіку області.

Степан Скибиляк, 1-й заступник начальника головного фінансового управління Тернопільської ОДА: «На 2013 р. коефіцієнт вилучення із м. Тернополя видатків на екстрену допомогу – 10,9% від загального обсягу 2012 р.; з районів – 8,5%. Ці кошти передані на рівень обласного бюджету, і за розрахунками міністерства фінансів України склали 55,6 млн. грн. на екстрену допомогу».

290 тисяч гривень передбачили у бюджеті-2013 й на виплати по тернопільському аеропорту. За виконавчим провадженням, власники летовища повинні сплатити заборговану суму, хоча структура сьогодні не працює.

Степан Скибиляк, 1-й заступник начальника головного фінансового управління Тернопільської ОДА: «Виділені протягом 2 років 5 млн. грн. з обласного бюджету на програму підтримки аеропорту ефекту ніякого не дали. Зараз йшла мова, що мають бути сплачені стрийським підприємством 5 млн. грн., які мали би бути спрямовані на підтримку аеропорту. На жаль, ці кошти в дохід обласного бюджету не надійшли».

Валентин Хоптян, голова Тернопільської облдержадміністрації: «Ми маємо найти ці кошти. Хоча би на даному етапі погасити борги по заробітній платі. 100% погашення боргів по заробітній платі. А далі будемо думати, шукати інші шляхи. Аеропорт – в нас найкраща полоса після Львова сьогодні. До Євро-2012 вона була найкраща в Західній Україні. І не тільки. А й в Центральній Україні. Краща, чим в Хмельницькому, Рівному, Чернівцях, чим в Вінниці, хоч там військовий аеропорт, Івано-Франківську і т.д. І ми просто своїми такими бездумними діями можемо втратити його».

Додатковий фінансовий ресурс у бюджеті наступного року збільшать удвічі. Запланованих 31 мільйон гривень витратять на обслуговування приміщення адміністрації, підтримку засобів масової інформації, школи села Возилів, університетської та обласної психоневрологічної лікарень, а також півтора мільйони гривень на добудову перинатального центру «Матері і дитини».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...