• Головна
  • Пережив 24 невдалих обміни полоненими: відверта сповідь тернополянина про рік у російському полоні (ВІДЕО)
18:24, 13 вересня 2019 р.

Пережив 24 невдалих обміни полоненими: відверта сповідь тернополянина про рік у російському полоні (ВІДЕО)

Пережив 24 невдалих обміни полоненими, але не втрачав віри у найкраще. Артем Комісарчук на війну пішов добровольцем, був артелеристом та під час виконання бойового завдання потрапив у полон. З Т1 Новини поділився відвертими спогадами про рік та 15 днів у неволі. 

Артем Комісарчук один із тих, хто на собі знає що таке полон. Вже чотири роки він перебуває на волі, але з переживаннями спостерігає за останніми обмінами наших полонених.  

"Дивишся обміни полоненими, розумієш "Так, хлопців віддали". Росія просто вмила руки. Бо Росія зараз на світовому товаристві скаже: в мене немає полонених від України, а Донецьк і Луганськ це не підконтрольна територія мені. Я розумію що це "лазєйка" для Росії, щоб просто потрапити в список країн, які не є санкційними", - каже колишній полонений Артем Комісарчук. 

Думаючи про актуальне, Артем пригадує і свою історію - як потрапив на війну, і хто ж захопив у полон. Каже, у квітні 2014-го він із власної ініціативи вирушив на схід України, аби боронити її кордони. Артем Комісарчук розказує, воював у підрозділах артилеристів. Влітку вів боротьбу за Луганську область, а згодом їх перекинули ближче до Донецька. Там головне завдання було: ізолювати Ілловайськ та взяти його штурмом, аби у Донбас не надходило постачання боєприпасів для російських військових. Щоправда, 24 серпня 2014 року не забуде ніколи. 

"Коли техніка почала з'являтися, я мав надію що це наші, але на війні надіятись на чудо дуже важко. Я побачив білі пов'язки, побачив бойові машини десанту. Підрозділ тримав мене на прицілі, було не до самодіяльності. Зняли бронежилет, зав'язли очі, підвели до командування свого і почали польовий", - пригадує Артем.  

Цього дня він разом із побратимами потрапив у полон. Артем у неволі перебував один рік і 15 днів. Зізнається, було багато жахливих подій, які хочеться забути та нікому не розказувати. 

"Нас по голові не гладили. Перші три місяці - це поламана щелепа, поламані ребра. Все, що можна вибити - вибили: зуби, пломби випльовували. Це було знущання над людиною. Я розумію, що мене били не з якоюсь ціллю. Мене просто били, бо людині це подобається", - каже колишній полонений Артем Комісарчук. 

Його ім'я 24 рази викреслювали зі списку тих, кого обміняють та повернуть додому. У вересні 2015 року він таки потрапив у число колишніх полонених. Артем пригадує, коли повернувся додому, все було чужим та незвичним. Через рік адаптації та вже цивільного життя познайомився зі своєю дружиною Тетяною. 

Жінка каже, хоча чоловік старається забути той нелегкий період його життя, але є ситуації, які змушують ці спогади повертатись знову і знову. 

Сьогодні Артем відновлює своє здоров'я та проходить реабілітацію. Оскільки через полон має проблеми зі спиною, почав вести активний спосіб життя та регулярно відвідує спортивний зал. Усі знайомі Артема відзначають - він на диво позитивний, зважаючи на те, що довелось пережити. Тепер намагається звикати до мирного Тернополя, але вболіває, аналізує події і не втрачає віру у перемогу України.  

Журналісти Т1 Новини продовжують серію репортажів про тернопільських полонених, та вже знімають історію Василя Гульки, 2 роки і три місяці життя якого забрав полон. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль
Оголошення
live comments feed...