• Головна
  • Чому фахівці радять тернополянам активно займатися спортом? (ВІДЕО)
18:02, 14 вересня 2019 р.

Чому фахівці радять тернополянам активно займатися спортом? (ВІДЕО)

День фізичної культури і спорту відзначають 14 вересня. З нагоди свята журналісти Т1 Новини поспілкувалися із фахівцями і дізналися, як заняття спортом впливають на самопочуття і наскільки це корисно. А також поспілкувалися із людиною, чиє життя кардинально змінив саме спорт.

Через проблеми зі здоров’ям Ярослав ще з дитинства більше часу проводив у лікарнях, ніж деінде. Згадує, були і операції, і антибіотики, і постійні крапельниці. Проте у 18 років він вирішив все для себе змінити і почав займатися спортом. 

"Я почав бунтувати проти батьків, став більш самостійним, і я вирішив що ризикну своїм здоров’я. Дуже часто лікарі радять: в кого якісь вади не пробуйте нічого, постільний режим". Я почав змагатися просто із собою", - каже тернополянин Ярослав Венцко. 

Ярослав додає, спершу було важко, не міг навіть підтягуватися на турніках. Допомогли щоденні вправи і зусилля. Пізніше серйозно зацікавився такими видами спорту як поле денс і повітряна гімнастика. Зараз, у 30 років, Ярослав не лише суттєво покращив здоров’я і вдосконалив навички, а і заробляє на цьому.

Щорічно у другу суботу вересня відзначають День фізичної культури і спорту. Приклад Ярослава показує, активний спосіб життя дає людям багато – зміцнює здоров’я і покращує самопочуття. Погоджуються із цим фахівці.

"Для дітей фізична активність є першочерговою, це для їхнього розвитку, для емоційного і розумового. Для дорослих фізичні навантаження важливі, адже ми живемо в епоху сидячої роботи. Хоча дуже багато проблем можна уникнути і вилікувати за допомогою фізичних тренувань", - каже фітнес-тренер Вікторія Безгубенко. 

Але, зауважує лікар-методист обласного центру громадського здоров’я Ірина Гричук, фізичною культурою люди трохи нехтують. 90% випускників краю, каже фахівець, мають певні проблеми зі здоров’ям. 

Особливу увагу варто приділити ранковій гімнастиці, додає Ірина Гричук. Адже під час сну значна частина крові застоюється в органах. І 15 активних хвилин зранку допоможуть розприділити потік крові в організмі. Є й інші позитивні наслідки. 

"Зміцнюється серцевий м’яз, покращується кровопостачання всіх органів і систем тіла. Впливає і на органи травлення, покращується функція нирок, сечовидільної системи. І взагалі воно сприяє функціюванню всього організму", - каже методист тернопільського обласного центру громадського здоров'я Ірина Гринчук. 

Заняття спортом можуть допомогти при різних проблемах зі здоров’ям. Але, наголошує Ірина Гринчук, перед тим, як почати займатися, все ж варто проконсультуватися зі своїм лікарем. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль

Коментарі

Оголошення
live comments feed...