• Головна
  • Тернопільські автомобілісти можуть залишитися без гаражів та стоянок
11:30, 26 грудня 2012 р.

Тернопільські автомобілісти можуть залишитися без гаражів та стоянок

Власники металевих гаражів та стоянок на вулиці Текстильній побоюються, що втратять їх або сплачуватимуть вищу плату за оренду місця. Підставою для цього стала зміна користувача земельної ділянки.

Які наслідки потягне за собою для тернополян можлива передача землі будівельній фірмі, спробували з’ясовувати вони на колективних зборах у суботу, 22 грудня.

- Проблема виникла тому, що міська рада прийняла рішення, яке суперечить інтересам власників гаражів на вулиці Текстильній, - каже Василь Вітренко, який орендує місце для стоянки на цій території. – Власне, з цим рішенням змінився власник гаражного кооперативу. Його передали від фірми «Промінь» іншому підприємству, яке має стосунок до будівництва. Це - «Тернопільбудінвестзамовник».

Тож люди, зі слів пана Василя, побоюються, що на місці їхніх гаражів почнеться якась будова або ж будівництво інших гаражів. А вони, відповідно, втратять свої місця для стоянки авто або сплачуватимуть вищу плату за утримання на цій території автомобіля.

З подібним сценарієм, каже чоловік, вони вже знайомі. Адже не так давно ліквідували стоянку поряд із цією, за яку хвилюються люди.

- Я шість років тому мав на тій парковці місце, - продовжує пан Василь. - Але там поміняли одного власника, потім іншого, тоді почали підніматися ціни за стоянку. А згодом її узагалі ліквідували. Тому ми й прийшли на збори, бо намагаємось знайти якесь рішення. 

Аби не втратити гаражі, тернополяни звертатимуться до голови міськради з тим, аби скасувати прийняте рішення. Також вони хочуть самотужки створити кооператив, який взяв би на себе управління цим господарством.

Люди бояться, що їх обмануть

На зборах був присутній й депутат Тернопільської міськради Василь Фостик. Він намагався спростувати побоювання орендаторів щодо можливого позбавлення їх місця для автостоянки.

- Минулої сесії ми прийняли рішення щодо передачі земельної ділянки на комунальне підприємство «Тернопільбудінвестзамовник», - пояснює депутат. – Воно повинно розробити документацію на цю землю. Після того це питання ще раз винесуть на сесію. Але люди підійшли до мене і кажуть, що їх, мовляв, хочуть обманути. Я ж прийшов їм пояснити, що ж насправді відбувається. Проте я також готовий й заслухати всі їхні альтернативні пропозиції і озвучити їх на сесії міськради та відповідно проголосувати.

Рішення, яке обурило так тернополян, прийняли на 26-й сесії міської ради 23 листопада. У ньому йдеться про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 5,8 га під будівництво та обслуговування гаражів.

- Справа в тому, що зараз на цю землю є державний акт на постійне користування під держпідприємство «Промінь», - продовжує Василь Фостик. - Втім, саме ж підприємство звернулося до нас з тим, щоб повернути землю. Більше того, цю землю використовують не за цільовим призначенням. Через це ми маємо приписи і повинні змінити призначення під будівництво гаражів.

Утримувати ділянку - дорого

Чому ділянка, яка приносила немалі гроші держпідприємству – 70-100 грн за гараж, а їх там 1360, стала йому в тягар – невідомо. У земельному відділі міськради переконують, що утримувати ту землю йому було дорого.

- «Промінь» – державне підприємство, яке дало згоду на вилучення земельної ділянки, яка була в них у постійному користуванні, - каже начальник відділу земельних ресурсів Віктор Кібляр. - З певних причин воно не може її утримувати. Кошти, які воно сплачувало, завеликі для нього.

Та чи зміниться щось для власників гаражів у земельному відділі сказати не можуть. Мовляв, якби там не було, ті самі гаражі стоять там безпідставно. Бо землю «Променю» виділяли для обслуговування приміщень, а не для будівництва гаражів.

- Якщо і давали дозвіл, то тимчасовий, - каже пан Кібляр. - А сьогодні це питання узаконюється і передається комунальному підприємству для облаштування та будівництва гаражів. Тож гаражі там були тимчасово, і документів про право їх там встановлювати нема.

Можливо, припускає чиновник, людям просто доведеться узаконювати свої місця.

КОМЕНТАР

Василь КОГУТ (55 р.), адвокат:

Ідея тернополян про створення гаражного кооперативу, як альтернатива рішення сесії міськради, має право на існування. Створивши кооператив, вони зможуть відстоювати ділянку. Тож насамперед вони повинні створити кооператив, прийняти статут і тоді вже, як юридична особа, звертатись в міськраду, щоб їм виділили землю в користування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"В Україну повертається люта зима і потужний мороз у -6 градусів, сніг накриє автомобілі": йде холодний дощ і мряка
"Сніг засипле авто і дороги, синоптики попередили про лютий мороз у -12 градусів": арктичний холод і дощ йдуть в області
"Нестримний сніг потужно засипле області прямо завтра, холодний дощ накриє міста і автомобілі": йде мороз, холод і вітер
"26 000 грн зарплати на місяць, робота для літніх українців": оприлюднено вигідну вакансію, роботодавці будуть платити
Оголошення
live comments feed...