• Головна
  • Тернопільські вулиці освітлюватимуть новітні світодіодні прилади
16:30, 26 грудня 2012 р.

Тернопільські вулиці освітлюватимуть новітні світодіодні прилади

Ярослав Вовк, заступник генерального директора «Ватри» з науково-технічного розвитку повідомив, що рацюючи над розробкою світильників з світлодіодними лампочками, працівники тернопільської світлотехнічної корпорації «Ватра» уже виготовили п’ять тисяч світлодіодних приладів.

«З ініціативи генерального директора «Ватри» Василя Щиренка і за погодженням з керівником Державної цільової програми Віктором Сорокіним перші вироби безоплатно передані на Тернопільщину і встановлені на об’єктах новоспорудженої Заліщицької міжрайонної лікарні, Теребовлянської райлікарні та другої міської лікарні обласного центру. Спільне дітище Інституту фізики напівпродників ім. В. Лашкарьова НАН України та «Ватри» уже освітлює навчальні аудиторії Тернопільських національних – економічного і технічного університетів», – розповів Ярослав Вовк.

За його словами, напередодні нового року 20 комплектів світлодіодної ілюмінації цей творчий тандем передав міському господарству Тернополя, а найближчим часом ще сорок таких же комплектів прикрашатимуть набережну Тернопільського ставу і парк відпочинку «Топільче», пише IA ZIK.

Довідка

За підрахунками експертів, за умови переходу національної економіки виключно на світлодіодне освітлення до 2020 року може бути зекономлено 36,7 млрд кВт/год. електроенергії на рік, що еквівалентно (при тарифі 5 центів за 1 кВт) приблизно 2 млрд доларів США. Така економія може забезпечити потенційну можливість зменшення встановленої потужності на 8,9 млн кВт, що відповідає вивільненню 11 блоків теплових електростанцій або 5 блоків АЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...