• Головна
  • "Пишаються своїм храмом": у селі на Тернопільщині церковне богослужіння проводять у металевій діжці (ФОТО)
09:45, 19 вересня 2019 р.

"Пишаються своїм храмом": у селі на Тернопільщині церковне богослужіння проводять у металевій діжці (ФОТО)

У селі Переходах Чортківського району Тернопільщини вже понад десять років римо-католики відправляють месу у велетенській металевій діжці.

Як повідомляє "Тернопільська липа", за радянських часів тут не було жодної церкви. У 1990-х місцеві православні побудували свій храм. А от невеличка громада католиків не мала грошей на спорудження костелу, тож щонеділі їм доводилося ходити на службу Божу до Чорткова. Тепер у селі є повноцінна парафія Святого Яна Непомуцена, щоправда, виглядає храм трохи незвично.

"Його називають бочкою, тому що він і є у вигляді бочки. Це – будівельна бочка-теплушка. Вона на той час продавалася, й о. Ян купив цю бочку за 1 тис. USD", — розповів Борис Гевко, сільський голова Переходів.

"Не можна було купити жодної хати, тому вигадав оригінальний спосіб — сибірську бочку адаптував на потреби каплиці, і то навіть симпатично вийшло", — зазначив о. Володимир Совінський, який відправляє Богослужіння в костелі-цистерні.

Альбін Пшекульський, прихожанин костелу-цистерни, пригадує, що колись нинішній храм служив прихистком будівельникам. Коли бочку привезли в село, усередині були ліжка й умивальники. Селяни ж власноруч прибрали й оздобили приміщення. Тепер щонеділі й у свята католики збираються тут на літургії. За десять років у костелі-цистерні мешканці Переходів й одружувалися, і дітей хрестили. Недавно поряд навіть дзвіницю поставили. Та останніми роками парафія зменшилася. Молодь їде на заробітки або перебирається до міста.

"Ну, там, може, є до 15 осіб, які відвідують літургію в неділю, переважно це – літні особи, є також і середнє покоління. Була молодь, але виїхала", — бідкається о. Володимир.

Ті ж, хто залишився, пишаються своїм храмом, кажуть: таких оригінальних церков в Україні немає більше ніде.

"Пишаються своїм храмом": у селі на Тернопільщині церковне богослужіння проводять у металевій діжці (ФОТО), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Металева #діжка #богослужіння #Тернопільщина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...