• Головна
  • 1000 козаків та польських гусарів битимуться під Збаражем на Тернопільщині (ВІДЕО)
20:30, 23 вересня 2019 р.

1000 козаків та польських гусарів битимуться під Збаражем на Тернопільщині (ВІДЕО)

Майже через  4 століття у Збаражі знову відбудеться великий бій. 1000 козаків та польських гусарів  зійдуться у протистоянні  під місцевим замком. Реконструкція   подій національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького  відбудеться 29 вересня на території фортеці. Журналісти Т1 Новини розкажуть  найцікавіші факти про  одну з  найвизначніших подій в історії України.

Назад у 1649 рік. У Збаражі відтворять битву, доленосну для війська Богдана Хмельницького. 29 вересня тут згадають події 370 річної давнини. Велика реконструкція облоги часів національно-визвольної боротьби відбудеться у місцевому замку.  У Збаражі такі  заходи проводять щороку, але цього разу, обіцяють, дійство набуде нових масштабів.  

"На запрошення буде близько 1000 людей, які будуть в обладунках, формах  козаків, буде відбуватися театралізоване дійство самої облоги і битви 1649 року", - пояснює науковий співробітник Національного заповідника "Замки Тернопілля" Зоряна Мазуранчик. 

У цей день майже 4 століття тому під Збаражем відбувалася подія, яка вирішила долю не лише України, а й усієї  східної  Європи. Тоді Богдан Хмельницький з  військом, після серії перемог, рушив на  правобережну Україну, а саме під  місто Збараж.  Саме там перебувало розбите польське військо. 

"Богдан Хмельницький з величезними силами (це близько 150 тисяч чоловік), оточив Збаразький замок і впродовж 7 тижнів тут відбувалися битви, спротив, сутички, які вирішували долю України в той час", - каже заступник директора з наукової діяльності Національного заповідника "Замки Тернопілля" Володимир Чайка. 

Історики розповідають,  впродовж двох тижнів Хмельницький зробив декілька невдалих спроб взяти місто, але потім змінив тактику. 

"Для того, аби не тратити сил козаків він повністю оточив замок і місто. І вичікував того дня, коли поляки не витримають, адже тут вже не було чого їсти і піти", - додає Володимир Чайка. 

Чутки про те, що Хмельницький з усім військом під Збаражем, а в самому місті закінчуються запаси їжі та води, дійшли до короля Яна Казамира ІІ. Він вирушив на допомогу, та під Збаражем зіткнувся у битві з військом Хмельницького .

"В той час під Зборовом Богдан Хмельницький отримав блискучу перемогу, адже він зумів організувати напад  на польські загонив в той момент, коли вони переправлялися через  річку Стрипа", - продовжує заступник директора з наукової діяльності Національного заповідника "Замки Тернопілля" Володимир Чайка. 

Розгромлене польське військо попросило про мирний договір і передало частину земель Хмельницькому. Тож битва не даремно має історичну цінність, а Збаразький замок залишається однією з найвизначніших  пам’яток Тернопільщини та усієї  України.  Адже під цими стінами писалася історія нашої  країни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" таємно руйнує організм, біду розпізнають лиш за цими ознаками": лікар про останню надію хворих
"Штам "Дельта" приховано знищує легені, тільки ця дія врятує вам життя": лікар про найстрашнішу загрозу вірусу
"Земля пішла з-під ніг від слів Притули": співак з Тернополя вийшов на сцену у шоу "Україна має талант - 2021" (ВІДЕО)
"Штам "Дельта" знищує здоров'я за лічені години, медики терміново порадили перелік рятівних дій": лікар про хитрість вірусу
Оголошення
live comments feed...