08:31, 28 грудня 2012 р.
Холод Тернополю не страшний
Опалювати домівки та установи в місті комунальники цілком готові. Повноцінно працювати при сильних морозах та хуртовинах будуть як котельні на автоматичному управлінні, так і ті, де апарати обслуговують майстри. В цьому тернополян переконують працівники теплоустановок у мікрорайонах «Аляска», «Сонячний» та «Східний».
Михайло Кравчук, старший майстер котельні на вул. Л. Курбаса, 3а: «Ми готуємося ціле літо для того, щоб в нас не було аварій. Для того в нас є графіки ППР, які ми виконуємо і зобов’язані виконувати. Ми готуємо обладнання, готуємо котли, насоси і т.д., для того, щоб в нас не було таких. Хоча ніхто не застрахований, бувають всякі ситуації. Ну навіть, якщо щось виникло, стараємося їх в моменті, в найкоротший термін вирішити. Та як працюємо? По температурному графіку. В нас є затверджений температурний графік – відносно температури на вулиці – таку ми віддаємо температуру теплоносія для населення».
Василь Підгурський, начальник теплорайону № 1 КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»: «Ми залежні прямо від температурного графіка навколишнього середовища: при плюсових температурних режимах – менше навантаження, і чим більше мінусове – тим більше навантаження йде на котли, на насоси. Навіть на великих, скажемо так, температурних графіках, які минулого року були і цього року, скажемо так, поза мінус 20 градусів і нижче, справлялося, не було ніяких таких суттєвих проблем, ні зупинок, ні аварійних ситуацій, нічого такого».
Ярослав Ступка, старший майстер теплорайону № 2 КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»: «Котельня готова працювати навіть так, як минулого року було, до 30-градусного морозу. Котельня працює безвідмовно. На даний час в котельні 25% ще є запасу. Так що навіть 30 градусів морозу їй не страшно».
Належно обігріти тернопільські школи та дитсадки стало можливо завдяки встановленню індивідуальних теплових пунктів. А у 26-й школі – регуляторів на кожну батарею зокрема. Сьогодні у місті встановлено 79 таких пунктів. Роботу кожного ІТП відстежують у диспетчерській, повідомляє Інтб. Установки подають у приміщення стільки тепла, скільки «вимагає» температура за вікном. Вночі, у вихідні та канікули пункти гріють менше. Завдяки цьому, на обігріві навчальних закладів вдається зекономити.
Степан Дудяк, директор Тернопільської спеціалізованої ЗОШ № 3: «В порівнянні все з 2011 р.: за січень маємо економію 17 Гк, це майже 12 тис. грн.; за березень – 27 Гк, це 19 тис. грн.; і я можу так кожного місяця казати. В порівнянні з лютим минулого року, більше використано коштів. Були морози, діти початкової школи не ходили в школу, тоді не було до економії».
Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: «По початку опалювального сезону в цьому році на середньодобову температуру на декілька градусів нижчу, ніж в минулому році, тобто минулого року початок зими, початок опалювального сезону був тепліший, в цьому році холодніший, але ми вже маємо економію. Економію, яка вже вимірюється в грошових одиницях. Тільки за перші 2 тижні тільки по 5-ти школах вже було 140 тис. грн. економії. Зараз я не готовий сказати вам 100% цифру, але я думаю, що ми десь на 1 млн. грн. вийдемо за початок опалювального сезону».
Крім економії, запевняє заступник міського голови, теплові пункти забезпечують нормальну температуру в класах і групах. Адже тепер приміщення не треба охолоджувати.
Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: «Принаймні я вам точно скажу так, що не стало гарячіше, коли приходиться відкривати кватирку, щоб трошки збалансувати температуру, що дуже часто відбувалося. Тобто принаймні цього ми уникнули. Можливо, є якісь скарги в окремих закладах навчальних, можуть бути цілком, поки процес наладки відбувався. Ми цього не виключаємо. Але знову таки, це от один раз. Ці ІТП – період амортизації 20-25 років. Тобто ми зараз як настроїмо це все, налагодимо, то вже проблем більше з цим не буде тривалий період».
Систему опалення у Тернополі модернізуватимуть і надалі. Кредит у 10 мільйонів євро, а також 5 мільйонів євро гранту, нашому місту надав Європейський банк реконструкції і розвитку. З цієї суми планують частково реконструювати дві тернопільські котельні: на вулицях Курбаса та Лесі Українки.
Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: «На вул. Л.Українки котельня буде додатково на твердому паливі збудована на 8 мегават, і буде тепловий насос на 2 мегавати. Ця котельня на 8 мегават на твердому паливі, вона також буде з утилізацією вихлопних газів, тобто буде достатньо високий коефіцієнт корисної дії. На вул. Курбаса там, здається, йде заміна пальників, тобто підвищення коефіцієнта корисної дії. Там невеличка модернізація. Тобто ми не будемо руйнувати газові котельні. Газові котельні залишаються. Тільки ми підвищимо ефективність використання і паралельно систему будуємо, де можна буде використовувати тверде паливо».
Не охолонуть батареї в домівках тернополян, якщо мешканці міста сплатять борги за тепло, переконані посадовці. Сьогодні населення винне «Тернопільміськтеплокомуненерго» більше 20-ти мільйонів гривень. Борг за газ перед державою є і в самих комунальників. Але більшу його частину мають погасити за рахунок різниці тарифів.
Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: «На сьогоднішній день борг за газ – близько 100 млн. грн. Майже вся ця сума повинна бути покрита різницею тарифів на газ. Тому що ви знаєте, виробляється теплова енергія для населення по ціні на газ, яку повинно компенсувати, цю різницю, держава, шляхом прийняття Постанови Кабінету міністрів, яка цю різницю компенсовує. На сьогоднішній день на суму більше 70 млн. грн. ми чекаємо взаємозаліку. Документи в Казначействі. Коли буде – не готові сказати».
Тому міська влада закликає тернополян якнайшвидше розрахуватися за надані їм послуги. Тоді впродовж холодної пори люди не залишаться без блакитного палива і гарячої води в їхніх оселях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:04, 17 січня
36
12:05, 15 січня
11:37, 16 січня
76
22:39, 18 січня
88
22:54, 15 січня
live comments feed...