• Головна
  • "Жінок ґвалтували мертвими": у сусідній області знайшли масове поховання українців, котрих закатував НКВС
18:01, 3 жовтня 2019 р.

"Жінок ґвалтували мертвими": у сусідній області знайшли масове поховання українців, котрих закатував НКВС

У м. Дубно Рівненської області 8 жовтня на Семидубському кладовищі перепоховають останки знайдених на території військової частини закатованих органами НКВС людей.

Як інформує "Вголос", згідно з документами й спогадами місцевих жителів, вбиті це – українці та етнічні німці. Серед них немає дітей. Деякі прізвища вже вдалось встановити.

Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Дубенської міської ради Ерна Шевчук повідомила:

"Нам вдалось встановити деякі імена та прізвища. Поки ми не можемо їх називати, адже до 8 жовтня тривають деякі експертизи. Розкопками займались історики меморіально-пошукового центру "Доля", як тільки вони нададуть усі документи – ми розкажемо деталі.

Зараз лише можу підтвердити, що у вівторок, 8 жовтня, об 11 годині на Семидубському кладовищі відбудеться жалобний захід "Коли ви вмирали вам дзвони не грали", де буде і мітинг-реквієм і поминальна служба. Кожні рештки будуть в окремій домовині, тобто буде 29 домовин", – повідомила Ерна Шевчук.

Роботи експерти "Долі" проводили на замовлення Дубенської міської ради, яка торік розробила та профінансували програму "Пам’ять".

Зауважимо, в інтернеті з’явився німецький документ про страшні події тих часів. Його знайшов завідувач відділу історії ДІКЗ м. Дубно Юрій Пшеничний та поширив посилання у Фейсбуці. У самому документі, за 1 липня 1941 року, йдеться про:

"Розстріл комісарів НКВС і партійних функціонерів, а також доповідь про розстріл органами НКВС 400 етнічних німців і українців у в’язниці м. Дубно".

"Слід особливо відзначити, що вдалося встановити сліди зґвалтування щонайменше в однієї ув’язненої жіночої статі, яка серед інших дев’яти жінок була зґвалтована, вже бувши розстріляною. Про це свідчить те, що нижня частина живота у жінки була оголена, одяг був задертий вгору, ноги розсунуті під кутом, характерним для здійснення статевого акту, а в піхві були знайдені сліди сперми. Про те, що жінку зґвалтували вже після розстрілу, свідчить положення ніг — якби її розстріляли після статевого акту, то ноги б прийняли зовсім інше положення, характерне для смертельної агонії", – пишуть німці.

"Наскільки жорстоко катували і мучили невинних політв’язнів, каже знахідка, зроблена при чищенні тюремних камер і вивезенні тіл ув’язнених: з людської руки, на якій все ще були нігті пальців, була повністю здерта шкіра. Крім цього, була знайдена людська ступня… на ній клаптями висіла шкіра. Як було встановлено надалі, арешти політичних в’язнів проводилися абсолютно безсистемно", – йдеться у повідомленні.

"Жінок ґвалтували мертвими": у сусідній області знайшли масове поховання українців, котрих закатував НКВС, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НКВС #закатував #жінки #ґвалтували #після_смерті

Коментарі

Оголошення
live comments feed...