• Головна
  • Тернопільським пенсіонерам слід очікувати кілька підвищень виплат
13:28, 22 жовтня 2019 р.

Тернопільським пенсіонерам слід очікувати кілька підвищень виплат

В Україні в грудні відбудеться збільшення пенсійних виплат. Мінімальний розмір пенсії стане більше на 74 грн, максимальний — на 740 грн.

У 2020 році у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму очікується ще два підвищення виплат пенсіонерам, інформує Ukr.Media.

Розміри надбавок до пенсій будуть опубліковані після оголошення держбюджету на 2020 рік. Але колишній міністр соціальної політики України Павло Розенко розповів деякі подробиці запланованого підвищення пенсійних виплат.

За словами Розенка, у 2020 році підвищення пенсій відбудеться в липні та грудні. Воно призведе до збільшення мінімального розміру з 1564 до приблизно 1800 грн.

При мінімальній заробітній платі в 6,5 тис. грн. (саме цей розмір анонсований) частина населення, що виконала норму по трудовому стажу, зможе отримувати пенсію розміром від 2,4 тис. грн. Якщо розрахунковий розмір пенсійних виплат буде нижче, компенсація різниці зобов'язана проходити за рахунок коштів з держбюджету.

Якщо мінімальна пенсія зросте до 1,8 тис. грн, то максимальна досягне 18 тис. грн. На зростання мінімалки зможуть розраховувати лише ті пенсіонери, які отримують менше ніж 1,8 тис. грн. Іншим будуть платити за затвердженою формулою. Але в березні 2020 року відбудеться перерахунок розмір виплат. Будуть враховані динаміка заробітних плат і показник інфляції.

У 2019 році в результаті перерахунку понад 8 млн пенсіонерам була зроблена надбавка. На 100-400 грн збільшилась пенсія у 2,5 млн громадян, на 400-700 грн — більше 1,5 млн, на 700-1000 грн — 0,5 млн. 2,1 млн пенсіонерам з пенсією до 1,7 тис. грн зробили разову виплату розміром 2410 грн.

Сьогодні в Україні найбільший розмір пенсії у громадян з особливими правами: суддів у відставці, народних депутатів. Мінімальні виплати пенсіонерам цієї категорії можуть становити 20 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #Україна #пенсіонери

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" таємно руйнує організм, біду розпізнають лиш за цими ознаками": лікар про останню надію хворих
"Штам "Дельта" приховано знищує легені, тільки ця дія врятує вам життя": лікар про найстрашнішу загрозу вірусу
"Земля пішла з-під ніг від слів Притули": співак з Тернополя вийшов на сцену у шоу "Україна має талант - 2021" (ВІДЕО)
"Штам "Дельта" знищує здоров'я за лічені години, медики терміново порадили перелік рятівних дій": лікар про хитрість вірусу
Оголошення
live comments feed...