• Головна
  • "Мета - ослаблення держави": на атомній станції в сусідній області було вчинено диверсію (ФОТО)
15:15, 23 жовтня 2019 р.

"Мета - ослаблення держави": на атомній станції в сусідній області було вчинено диверсію (ФОТО)

"Мета - ослаблення держави": на атомній станції в сусідній області було вчинено диверсію (ФОТО)

Про обставини диверсії йдеться в матеріалах суду. Власне там зазначено: кримінальне провадження СБУ відкрито за статтею 113 (диверсія) Кримінального кодексу України.

Як інформує "Овід" із посиланням на повідомлення "УН", в 2019 році посадові особи Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"" та його структурних підрозділів при проведенні ремонту генератора турбогенератора енергоблоку № 1 відокремленого підрозділу "Хмельницька АЕС" з метою ослаблення держави вчинили умисні дії, спрямовані на пошкодження об’єкта, що має важливе народногосподарське значення. Про це сказано в тесті клопотання слідчого СБУ.

Влітку 2018 року на підставі регламенту виконання ремонту комісія електроцеху ХАЕС сформувала попередній обсяг робіт (зняття торцевих щитів генератора, виведення ротора, огляд в доступних місцях обмотки статора, дефектація вузлів і елементів, контрольні перевірки і випробування, заміна витратних матеріалів, складання і випробування генератора).

Проведення ремонтних робіт генератора здійснювали працівники "Атомремонтсервіс" відповідно до технологічної документації. Ремонтували до середини 2019 року.

Акт прийому електрогенератора з ремонту підписали 29 липня цього року. Після цього на атомній станції почали підготовку до введення його в експлуатацію. 14 серпня під час пускових випробувань блоку генератор-трансформатора почали проведення передпускових операцій з введення в роботу енергоблоку № 1 ХАЕС. А ввечері цього ж дня о 21:48 сталося пошкодження турбогенератора.

Відбулося це через міжфазне коротке замикання обмотки статора турбогенератора. Внаслідок цього вийшли з ладу елементи статора і ротора.

При огляді механізмів було виявлено, що в напірному фторопластовом шлангу нижнього стержня 41Н статора знаходиться сторонній предмет (тампон). Він найімовірніше і став причиною того, що дистилят не потрапляв у водяну камеру стержня і не забезпечив штатне його охолодження, що призвело до перегріву нижнього стержня.

У середині жовтня суд за клопотанням СБУ призначив судово-трасологічну експертизу, яка повинна встановити, як утворилося пошкодження генератора і як тампон потрапив в шланг при ремонті.

Через ці обставини наприкінці серпня керівництво ХАЕС відтермінувало підключення енергоблоку №1 до енергомережі на 3 місяці. Причина — пошкодження турбогенератора.

У складі Хмельницької АЕС працює 2 енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2 000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках).

З жовтня цього року Україна почала імпортувати електрику з Російської Федерації. Атомні електростанції України виробляють більше 60% всієї електроенергії в державі. Собівартість кіловат-години, виробленої на атомній станції, найнижча.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Атомна #станція #диверсія #сусідня #область #новини_України

Коментарі

Оголошення
live comments feed...