• Головна
  • "Якщо впасти в депресію, то це нічого не дасть": історія тернополянина, якому важка недуга не заважає жити на повну (ВІДЕО)
21:01, 24 жовтня 2019 р.

"Якщо впасти в депресію, то це нічого не дасть": історія тернополянина, якому важка недуга не заважає жити на повну (ВІДЕО)

Вже 3,5 роки Денис займається з фахівцями у центрі розвитку "Золотий ключик". У хлопчика аутизм. Щодня сюди його приводять рідні. Зараз у Дениса заняття з розвитку мови. Завдання на перший погляд не складне, але справитись дитині з таким діагнозом не легко.

Вчителька каже речення, а Денис має зібрати його по словах. Після того, як Денис правильно виконує всі завдання, він може обрати собі подарунок зі спеціальної книжки "Пекс". Тут у хлопчика є десятки зображень предметів, які його оточують. Денис складає речення із картинок та слів, а вчителька озвучує прохання і виконує його. Не зважаючи на те, що Денис не говорить, він добре спілкується за допомогою зображень. Вчителі хлопчика кажуть, цей вид комунікації малюк освоїв дуже швидко.

"Давалася йому ця комунікація досить легко. Він дуже гарно вирізняє картинки і одразу розумів те, що йому потрібно. Якщо він чогось хоче - він може це попросити. Батьки гарно підтримували це вдома", - каже психологиня Центру розвитку для дітей з аутизмом "Золотий ключик" Ірина Мєлковська.

Після заняття з розвитку мови вчителька відводить Дениса на заняття з сенсомоторного розвитку. Тут він долає смугу перешкод та виконує завдання на розвиток координації у просторі. За кожне правильно виконане завдання Денис на цьому занятті отримує значок. Після того, як назбирає 8, то може обміняти їх на бажання.

"Ми працюємо над вправами, які спроектовані на ізометричне скорочення м’язів, тобто утримуючі рухи. Коли м’яз скорочується, але не розтягуються волокна. В Дениса поки з цим ще є проблеми", - каже фахівець з фізичної реабілітації Центру розвитку для дітей з аутизмом "Золотий ключик" Юрій Мєлковський.

Впродовж 3,5 років батьки щодня займаються з Денисом. По 2 години він вправляється з фахівцями, а потім закріплює пройдений матеріал вдома. Результат очевидний, тепер хлопчик може вільно спілкуватися з оточуючими. Не замикатися в чотирьох стінах, а жити максимально яскраво. Це умовний девіз сім'ї Тиханських. Щороку родина відвідує різні країни світу, адже подорожувати - це одне з улюблених занять сина. Сім’я Тиханських переконує, кожен з них живе повноцінним життям, має свої захоплення та хобі. Вони переконалися, аутизм сина – діагноз, який не обмежує, а навпаки змушує розвиватись усім.

"Якщо ви впадете в депресію, то це нічого не дасть. Треба постійно йти і щось робити. Також спілкуватися з мамами, в яких така ситуація, вам буде легше. Для мене субота –вихідний день. Тоді я йду й малюю", - каже мама Дениса Тетяна Тиханська.

Дивитися з позитивом на життя і цінувати кожну проведену разом хвилину - це девіз родини Тиханських. Адже вони впевнені, незалежно від життєвих обставин кожна сім’я має право на щастя і треба вміти це щастя помітити.

Детальніше дивіться у відео "Т1".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маленький #тернополянин #аутизм #життя #на_повну

Коментарі

Оголошення
live comments feed...