• Головна
  • У Польщі хочуть спростити працевлаштування українських лікарів
12:09, 25 жовтня 2019 р.

У Польщі хочуть спростити працевлаштування українських лікарів

Міністерство охорони здоров'я Польщі розробило законопроект щодо спрощення працевлаштування лікарів із країн поза ЄС, у тому числі з України. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Міністерство пропонує нововведення, що дозволять обійти або відкласти процедуру нострифікації - визнання іноземних документів про освіту. Іноземним лікарям планують видавати дозволи на роботу в конкретній лікарні або нададуть можливість пройти іспит для отримання дозволу на роботу в Польщі.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що таким чином влада планує подолати "кадровий голод" у лікарнях, які можуть закрити через відсутність фахівців.

Президент Польської федерації лікарень Ярослав Федоровський зазначив, що подібна практика має місце і в інших європейських країнах.

"Ми маємо перевагу в тому, що лікарі, які претендують на роботу в Польщі, - це люди, які добре знають польську мову", - сказав Федоровський.

За даними видання, у Польщі працює багато лікарів з України, але через довготривалість і дороговизну процесу нострифікації диплома вони працюють санітарами або молодшими медсестрами.

Законопроект закону вже спрямували до юридичної комісії Сейму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль

Коментарі

Оголошення
live comments feed...