• Головна
  • На Тернопільщині скасували карантин
10:03, 27 жовтня 2019 р.

На Тернопільщині скасували карантин

У низці районів Тернопільської області скасовано карантинні режими. Небезпечні захворюванняв деяких місцях були виявлені ще у 90-х роках.

Про це повідомляють в управлінні Держпродспоживслужби оласті. При проведенні інвентаризації  вогнищ карантинних організмів на території Тернопільської  області, а саме:

  1. Віспи (шарки) слив (Plum pox potyvirus) встановлено, що:

- сад в с. Берем’яни Бучацького району, де було виявлено дане захворювання у 1997 році на площі 2,0 га, викорчовано та спалено.  Відповідно розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17.07.2019 року № 271-од скасовано карантинний режим по віспі (шарці) слив у селі Берем’яни Бучацького району Тернопільської області.

- сад в смт. Вишнівець Збаразького району, де було виявлено дане захворювання у 1992 році на площі 1,0 га, викорчовано та спалено.  Відповідно розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26.09.2019 року № 272-од скасовано карантинний режим по віспі (шарці) слив у смт. Вишнівець Збаразького району  Тернопільської області.

  1. Амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia L.) у м. Почаїв Кременецького району встановлено, що на території площею 0,5 га, де було виявлено карантинний бур’ян, побудовано житловий будинок, а узбіччя вулиці покрито асфальтним покриттям, внаслідок розширення дороги. Вся територія заасфальтована, рослини амброзії полинолистої відсутні. Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 07.07.2019 року № 210-од скасовано карантинний режим по амброзії полинолистій на площі 0,5 га у м. Почаїв Кременецького району Тернопільської області.
  2. Бактеріального в’янення кукурудзи (Erwinia stewartii (Smith) Dye.) встановлено, що даний організм відсутній у рослинному матеріалі кукурудзи, який відправлявся на проведення фітосанітарної експертизи і був відібраний із раніше заражених площ. Фітосанітарна експертиза проводилася імунофлюоресцентним методом (ІФА). Отже за результатами фітосанітарної експертизи, яка підтвердила відсутність карантинного організму було скасовано карантинний режим по бактеріальному в’яненні кукурудзи у наступних районах:

Гусятинському районі на площі 35,0 га;

Підволочиському районі на площі 120,5 га;

Кременецькому районі на площі 60,24 га;

Збаразькому районі на площі 20,0 га;

Борщівському районі на площі 65,1 га;

Чортківському районі на площі 41,64 га;

Тернопільському районі на площі 33,0 га.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #карантин
Оголошення
live comments feed...