• Головна
  • В поліції пояснили, чому не завадили вболівальникам з Рівного нищити тернопільський стадіон
15:02, 28 жовтня 2019 р.

В поліції пояснили, чому не завадили вболівальникам з Рівного нищити тернопільський стадіон

Після того, як в соцмережах тернополяни почали дорікати поліції за те, що правоохоронці не завадили заїжджим вболівальникам псувати майно тернопільського стадіону, в поліції прокоментували ситуацію.

В управлінні поліції стверджують, що законодавство України досить чітко розмежовує повноваження суб'єктів забезпечення громадського порядку під час проведення футбольних матчів. Як пояснив начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Олександр Розпутній, коментуючи ситуацію, пов’язану з подією на тернопільському стадіоні під час матчу між командами ФК «Нива» Тернопіль та ФК «Верес» Рівне, порядок забезпечення охорони громадського порядку та громадської безпеки під час футбольних матчів регулюється Законом України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів» та постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації робіт із забезпечення громадського порядку та громадської безпеки під час проведення футбольних матчів».

Відповідно до пункту 1 статті 15 Закону України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів» організатор футбольного матчу, оператор спортивної споруди та футбольний клуб несуть відповідальність за забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території спортивної споруди, її трибунах, а органи Національної поліції - на території, прилеглій до спортивної споруди, на шляхах евакуації та в громадських місцях населеного пункту, у якому проводиться футбольний матч…».

Встановлення контрольно-перепускного режиму, дотримання умов щодо безпечного розміщення груп глядачів, дотримання глядачами правил поведінки, відповідно до Закону, покладено на організатора футбольного матчу (стаття 9 ЗУ) та працівників служби безпеки спортивної споруди (футбольного клубу), які під час проведення футбольного матчу, а також безпосередньо до і після матчу мають право у встановленому законодавством порядку здійснювати із залученням стюардів огляд глядачів під час входу на територію спортивної споруди (стаття 13 ЗУ).

Відповідно до п. 21.4 постанови КМУ реагування на протиправні дії глядачів безпосередньо на трибунах спортивної споруди та припинення таких дій здійснюється працівниками поліції за письмовим зверненням організаторів футбольного матчу чи керівника служби безпеки в разі неможливості їх припинення силами служби безпеки спортивної споруди (футбольного клубу) та обслуговуючого персоналу.

Оскільки від організаторів футбольного матчу чи від керівника служби безпеки усних та письмових звернень не надходило, працівники поліції безпосередньо на охорону громадського порядку на трибуни спортивної споруди не залучалися.

Огляд відвідувачів перед початком футбольного матчу проводився стюартами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стадіон #поліція

Коментарі

ТОП новини
"Масштабний снігопад рине на міста України, шалений мороз і сильний вітер накриють цілий регіон": синоптики про погоду
"Цим людям – моя люта зневага": "Пташка" з Тернопільщини розповіла, як її підставили ті, від кого вона зовсім цього не очікувала
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП
Оголошення
live comments feed...